Najbliższe posiedzenie Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne odbędzie się 23 października 2020 r. Wnioski w sprawie przyjęcia rozprawy doktorskiej i dopuszczenia jej do publicznej obrony oraz sprawy związane z nadaniem stopnia doktora i doktora habilitowanego, powinny wpłynąć do dnia 12.10.2020 r.
Terminy egzaminu doktorskiego z ekonomii:
6 listopada 2020 (piątek) – godz. 11.00
4 grudnia 2020 (piątek) – godz. 11.00
13 stycznia 2021 (środa) – godz. 10.00
5 lutego 2021 (piątek) – godz. 11.00
-
Postępowania doktorskie (wszczęte po 1 października 2019 r.) - PROCEDURA
AKTY PRAWNE
Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
Ustawa z dnia 3 lipca 2018 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
Załączniki do Regulaminu - postępowania doktorskie
1 ) PROCEDURA POSTĘPOWANIA DOKTORSKIEGO DLA KANDYDATÓW UBIEGAJĄCYCH SIĘ O STOPIEŃ DOKTORA W TRYBIE EKSTERNISTYCZNYM (DOKTORANTÓW OBOWIĄZUJE PUNKT 2)
- WYZNACZENIE PROMOTORA/PROMOTORA POMOCNICZEGO
Osoba ubiegająca się o nadanie stopnia doktora w terminie co najmniej jednego tygodnia przed ustalonym terminem posiedzenia Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne przedstawia Przewodniczącemu Komisji wniosek o wyznaczenie promotora. Do wniosku dołącza się:
1) oświadczenie promotora oraz zgodę na pełnienie funkcji promotora/promotora pomocniczego rozprawy doktorskiej kandydata;
2) dokumenty wymienione w § 6 ust. 2 pkt 4-6 i 8 Regulaminu:
- informację o dorobku naukowym;
- odpis lub kserokopię (poświadczoną za zgodność z oryginałem przez podmiot wydający dokument) dyplomu poświadczającego posiadanie tytułu zawodowego magistra, magistra inżyniera albo równorzędnego lub dyplomu, o którym mowa w art. 326 ust. 2 pkt 2 lub art. 327 ust. 2 ustawy, dającego prawo do ubiegania się o nadanie stopnia doktora w państwie, w którego systemie szkolnictwa wyższego działa uczelnia, która go wydała;
- oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną RODO.
- ZDAWANIE EGZAMINÓW DOKTORSKICH
Osoba ubiegająca się o nadanie stopnia doktora po powołaniu promotora do momentu wszczęcią postępowania zmierzającego do nadania stopnia doktora musi zdać egzaminy doktorskie oraz spełnić wymogi efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomie 8 Polskiej Ramy Kwalifikacji.
Komisja Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne powołuje, w drodze postanowienia, komisje do przeprowadzenia egzaminów doktorskich w zakresie:
1) dyscypliny wiodącej odpowiadającej przedmiotowi rozprawy doktorskiej – w składzie co najmniej czterech osób posiadających tytuł profesora w zakresie dziedziny nauki, do której należy ta dyscyplina naukowa lub stopień doktora habilitowanego w zakresie tej dyscypliny naukowej lub osób, które nabyły uprawnienia równoważne uprawnieniom wynikającym z posiadania stopnia doktora habilitowanego i prowadzą działalność naukową lub dydaktyczną w zakresie tej dyscypliny naukowej, a także promotora lub promotorów rozprawy doktorskiej;
2) dyscypliny dodatkowej – w składzie co najmniej trzech osób, z których co najmniej jedna posiada tytuł profesora w zakresie dziedziny nauki, do której należy ta dyscyplina naukowa lub stopień doktora habilitowanego w zakresie tej dyscypliny naukowej lub nabyła uprawnienia równoważne uprawnieniom wynikającym z posiadania stopnia doktora habilitowanego i prowadzi działalność naukową lub dydaktyczną w zakresie tej dyscypliny naukowej.
Aby móc przystąpić do egzaminów należy:
Wystąpić z wnioskiem do do Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne co najmniej 7 dni przed posiedzeniem z prośbą o powołanie komisji egzaminacyjnych. Egzamin z dyscypliny dodatkowej zdaje się albo z filozofii, albo z ekonomii i finansów.
Wzór wniosku o powołanie komisji do egzaminu z dyscypliny wiodącej
Wzór wniosku o powołanie komisji do egzaminu z dyscypliny dodatkowej
Po ustaleniu składu komisji oraz terminu (dzień i godzina) danego egzaminu należy dostarczyć do Działu Nauki i Jakości Kształcenia (pok.2.37 lub 2.40) podanie do Przewodniczącego Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne z prośbą o wyrażenie zgody na przeprowadzenie egzaminu w konkretnym terminie. Podanie należy złożyć najpóźniej na tydzień przed terminem egzaminu.
Wzór podania o przeprowadzenie egzaminu
Przed egzaminem należy zgłosić się do Działu Nauki i Jakości Kształcenia (pok.2.37) celem odbioru protokołu egzaminacyjnego.
W przypadku egzaminów doktorskich przeprowadzanych w formie zdalnej za pomocą aplikacji Microsoft Teams proszę zapoznać się z zakładką "instrukcja - egzaminy zdalne".
Po zdaniu egzaminów przez osobę ubiegającą się o nadanie stopnia doktora, promotor w terminie 14 dni od dnia ostatniego egzaminu przedstawia Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne wyniki weryfikacji efektów uczenia się zgodnie z formularzem stanowiącym załącznik nr 8. Weryfikacja efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomie 8 PRK jest przeprowadzana przez promotora z uwzględnieniem wyników egzaminów.
- WSZĘCIE POSTĘPOWANIA ZMIERZAJĄCEGO DO NADANIA STOPNIA DOKTORA
Przed wszczęciem postępowania kandydat do stopnia składa wniosek do Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne, do którego dołącza:
1) rozprawę doktorską wraz ze streszczeniem we właściwym języku w co najmniej czterech egzemplarzach wraz z ich zapisem na elektronicznym nośniku danych;
2) pozytywną opinię promotora lub promotorów;
3) certyfikat z nowożytnego języka obcego lub dyplom ukończenia studiów, poświadczający znajomość tego języka na poziomie biegłości językowej, co najmniej B2;
WYKAZ CERTYFIKATÓW POTWIERDZAJĄCYCH ZNAJOMOŚĆ NOWOŻYTNEGO JĘZYKA OBCEGO
4) informację o dorobku naukowym (zgodnie z przepisami określonymi w art. 186 ust. 1 pkt. 3 Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz w art. 179 ust. 6 pkt. 1-2 Ustawa z dnia 3 lipca 2018 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce);
6) dwa egzemplarze podpisanego oświadczenia w sprawie udostępnienia rozprawy doktorskiej zdeponowanej w Repozytorium UŁ;
7) oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną RODO;
- POWOŁANIE RECENZENTÓW
W postępowaniu w sprawie nadania stopnia doktora wyznacza się 3 recenzentów spośród osób niebędących pracownikami podmiotu doktoryzującego oraz uczelni, instytutu PAN, instytutu badawczego albo instytutu międzynarodowego, których pracownikiem jest osoba ubiegająca się o stopień doktora. Recenzentem może być osoba posiadająca stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora.
Na minimum tydzień przed posiedzeniem Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne:
- promotor rozprawy doktorskiej składa wniosek do Przewodniczącego Komisji w sprawie proponowanych recenzentów w postępowaniu doktorskim oraz opinię o ukończonej rozprawie doktorskiej,
- promotor sprawdza rozprawę doktorską z wykorzystaniem systemu antyplagiatowego. Raport z systemu antyplagiatowego stanowi załącznik do opinii;
- kandydat do stopnia doktora składa oświadczenie o tym, że proponowani recenzenci nie są pracownikami tej samej jednostki, w której kandydat do stopnia jest doktorantem lub pracownikiem.
Powyższe dokumenty składa się wraz z wnioskiem o wszczęcie postępowania doktorskiego.
- DOPUSZCZENIE DO PUBLICZNEJ OBRONY ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Przed dopuszczeniem do obrony osoba ubiegająca się o nadanie stopnia doktora zobowiązana jest do zdeponowania w Repozytorium UŁ elektronicznej wersji rozprawy doktorskiej w formacie pdf ze streszczeniem we właściwym języku i recenzjami oraz dokonania jej właściwego opisu.
Repozytorium UŁ - Deponowanie doktoratów
Na tydzień przed posiedzeniem Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne promotor składa wniosek o dopuszczenie rozprawy doktorskiej do publicznej obrony wraz z prośbą o powołanie komisji do przeprowadzenia publicznej obrony rozprawy doktorskiej (komisji doktorskiej).
Do obrony może być dopuszczona osoba, która uzyskała pozytywne recenzje od co najmniej dwóch recenzentów oraz spełniła wymagania, o których mowa w art. 186 ust. 1 pkt 5 Ustawy o Szkolnictwie Wyższym i Nauce.
Po zapoznaniu się z aktami sprawy, w szczególności z rozprawą doktorską oraz recenzjami, Komisja Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne wydaje postanowienie w sprawie dopuszczenia do obrony rozprawy doktorskiej.
Komisja Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne powołuje komisję doktorską do obrony rozprawy doktorskiej.
Wniosek o wyznaczenie terminu publicznej obrony kandydat lub promotor składa do Przewodniczącego Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne, po wcześniejszym jego ustaleniu ze wszystkimi członkami komisji doktorskiej oraz recenzentami.
- OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Obrona rozprawy doktorskiej na Wydziale Prawa i Administracji UŁ odbywa się na otwartym posiedzeniu komisji doktorskiej z udziałem recenzentów, promotora/promotorów, promotora pomocniczego. W posiedzeniu musi wziąć udział przynajmniej 1 recenzent i promotor.
Najpóźniej na tydzień przed obroną rozprawy doktorskiej kandydat składa w Dziale Nauki i Jakości Kształcenia (pok. 2.37) autoreferat przedstawiający główne założenia rozprawy doktorskiej. Autoreferat należy złożyć w ilości odpowiadającej liczbie członków komisji doktorskiej, w tym również recenzentów i promotorów i dodatkowo w jednym egzemplarzu do akt postępowania. Ponadto kandydat składa uaktualniony wykaz publikacji naukowych, jak również uaktualnione CV (prosimy, aby w życiorysie Państwa osiągnięcia były usystematyzowane od osiągnięć najstarszych do najbardziej bieżących).
Przed obroną prosimy o podanie do Działu Nauki i Jakości Kształcenia proponowanego protokolanta podczas obrony rozprawy doktorskiej. Protokolantem musi być pracownik badawczy lub badawczo-dydaktyczny WPiA UŁ ze stopniem co najmniej doktora.
Postanowienie w sprawie przyjęcia obrony wraz z protokołem przewodniczący komisji doktorskiej składa Przewodniczącemu Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne w terminie 7 dni od dnia wydania tego postanowienia.
- NADANIE STOPNIA DOKTORA
Decyzję w sprawie nadanie stopnia doktora podejmuje Komisja Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne na posiedzeniu.
- OPŁATA ZA POSTĘPOWANIE DOKTORSKIE
Osoba, która ubiega się o nadanie stopnia naukowego doktora, wnosi opłatę za przeprowadzenie postępowania w tej sprawie w wysokości równej kosztom postępowania. Do kosztów postępowania zalicza się w szczególności koszty wynagrodzeń promotora lub promotorów, promotora pomocniczego i recenzentów oraz koszty obsługi administracyjnej.
- DYPLOM
2 ) PROCEDURA POSTĘPOWANIA DOKTORSKIEGO DLA KANDYDATÓW UBIEGAJĄCYCH SIĘ O STOPIEŃ DOKTORA - DOKTORANCI, KTÓRZY ROZPOCZĘLI STUDIA DOKTORANCKIE PRZED ROKIEM AKADEMICKIM 2019/2020 I NIE WSZCZYNALI PRZEWODU DOKTORSKIEGO DO 30 KWIETNIA 2019 R.
- WYZNACZENIE PROMOTORA/PROMOTORA POMOCNICZEGO
Osoba ubiegająca się o nadanie stopnia doktora w terminie co najmniej jednego tygodnia przed ustalonym terminem posiedzenia Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne przedstawia Przewodniczącemu Komisji wniosek o wyznaczenie promotora. Do wniosku dołącza się:
1) oświadczenie promotora oraz zgodę na pełnienie funkcji promotora/promotora pomocniczego rozprawy doktorskiej kandydata wraz z opinią na temat zaawansowania rozprawy doktorskiej oraz planowanym terminem złożenia rozprawy doktorskiej;
2) dokumenty wymienione w § 6 ust. 2 pkt 4-6 i 8 Regulaminu:
- informację o dorobku naukowym (zgodnie z przepisami określonymi w art. 186 ust. 1 pkt. 3 Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz w art. 179 ust. 6 pkt. 1-2 Ustawa z dnia 3 lipca 2018 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce)
- odpis lub kserokopię (poświadczoną za zgodność z oryginałem przez podmiot wydający dokument) dyplomu poświadczającego posiadanie tytułu zawodowego magistra, magistra inżyniera albo równorzędnego lub dyplomu, o którym mowa w art. 326 ust. 2 pkt 2 lub art. 327 ust. 2 ustawy, dającego prawo do ubiegania się o nadanie stopnia doktora w państwie, w którego systemie szkolnictwa wyższego działa uczelnia, która go wydała;
- oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną RODO.
Złożenie kompletnego wniosku o wyznaczenie promotora wszczyna postępowanie zmierzające do nadania stopnia doktora.
- ZDAWANIE EGZAMINÓW DOKTORSKICH
Osoba ubiegająca się o nadanie stopnia doktora po powołaniu promotora do momentu powołania recenzentów musi zdać egzaminy doktorskie oraz spełnić wymogi efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomie 8 Polskiej Ramy Kwalifikacji.
Komisja Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne powołuje, w drodze postanowienia, komisje do przeprowadzenia egzaminów doktorskich w zakresie:
1) dyscypliny wiodącej odpowiadającej przedmiotowi rozprawy doktorskiej – w składzie co najmniej czterech osób posiadających tytuł profesora w zakresie dziedziny nauki, do której należy ta dyscyplina naukowa lub stopień doktora habilitowanego w zakresie tej dyscypliny naukowej lub osób, które nabyły uprawnienia równoważne uprawnieniom wynikającym z posiadania stopnia doktora habilitowanego i prowadzą działalność naukową lub dydaktyczną w zakresie tej dyscypliny naukowej, a także promotora lub promotorów rozprawy doktorskiej;
2) dyscypliny dodatkowej – w składzie co najmniej trzech osób, z których co najmniej jedna posiada tytuł profesora w zakresie dziedziny nauki, do której należy ta dyscyplina naukowa lub stopień doktora habilitowanego w zakresie tej dyscypliny naukowej lub nabyła uprawnienia równoważne uprawnieniom wynikającym z posiadania stopnia doktora habilitowanego i prowadzi działalność naukową lub dydaktyczną w zakresie tej dyscypliny naukowej.
3) nowożytnego języka obcego – w składzie co najmniej trzech osób, z których co najmniej jedna naucza tego języka w szkole wyższej. Istnieje możliwość zwolnienia z egzaminu, jeśli kandydat do momentu powołania recenzentów przedstawi certyfikat wymieniony w wykazie certyfikatów potwierdzających znajomość nowożytnego języka obcego stanowi załącznik nr 1
Aby móc przystąpić do egzaminów należy:
Wystąpić z wnioskiem do Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne co najmniej 7 dni przed posiedzeniem z prośbą o powołanie komisji egzaminacyjnych. Egzamin z dyscypliny dodatkowej zdaje się albo z filozofii, albo z ekonomii i finansów.
Wzór wniosku o powołanie komisji do egzaminu z dyscypliny wiodącej
Wzór wniosku o powołanie komisji do egzaminu z dyscypliny dodatkowej
Wzór wniosku o powołanie komisji do egzaminu z nowożytnego języka obcego
Po ustaleniu składu komisji oraz terminu (dzień i godzina) danego egzaminu należy dostarczyć do Działu Nauki i Jakości Kształcenia (pok.2.37 lub 2.40) podanie do Przewodniczącego Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne z prośbą o wyrażenie zgody na przeprowadzenie egzaminu w konkretnym terminie. Podanie należy złożyć najpóźniej na tydzień przed terminem egzaminu.
Wzór podania o przeprowadzenie egzaminu
Przed egzaminem należy zgłosić się do Działu Nauki i Jakości Kształcenia (pok.2.37) celem odbioru protokołu egzaminacyjnego.
W przypadku egzaminów doktorskich przeprowadzanych w formie zdalnej za pomocą aplikacji Microsoft Teams proszę zapoznać się z zakładką "instrukcja - egzaminy zdalne".
Po zdaniu egzaminów przez osobę ubiegającą się o nadanie stopnia doktora, promotor w terminie 14 dni od dnia ostatniego egzaminu przedstawia Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne wyniki weryfikacji efektów uczenia się zgodnie z formularzem stanowiącym załącznik nr 8. Weryfikacja efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomie 8 PRK jest przeprowadzana przez promotora z uwzględnieniem wyników egzaminów.
- POWOŁANIE RECENZENTÓW
W postępowaniu w sprawie nadania stopnia doktora wyznacza się 3 recenzentów spośród osób niebędących pracownikami podmiotu doktoryzującego oraz uczelni, instytutu PAN, instytutu badawczego albo instytutu międzynarodowego, których pracownikiem jest osoba ubiegająca się o stopień doktora. Recenzentem może być osoba posiadająca stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora.
Na minimum tydzień przed posiedzeniem Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne:
- promotor rozprawy doktorskiej składa wniosek do Przewodniczącego Komisji w sprawie proponowanych recenzentów w postępowaniu doktorskim oraz opinię o ukończonej rozprawie doktorskiej,
- promotor sprawdza rozprawę doktorską z wykorzystaniem systemu antyplagiatowego. Raport z systemu antyplagiatowego stanowi załącznik do opinii;
- kandydat do stopnia doktora składa oświadczenie o tym, że proponowani recenzenci nie są pracownikami tej samej jednostki, w której kandydat do stopnia jest doktorantem lub pracownikiem.
Ponadto do wniosku o wyznaczenie recenzentów kandydat składa:
1) rozprawę doktorską wraz ze streszczeniem we właściwym języku w co najmniej czterech egzemplarzach wraz z ich zapisem na elektronicznym nośniku danych (format PDF);
2) certyfikat z nowożytnego języka obcego, jeśli nie zdawał egzaminu doktorskiego z języka nowożytnego;
WYKAZ CERTYFIKATÓW POTWIERDZAJĄCYCH ZNAJOMOŚĆ NOWOŻYTNEGO JĘZYKA OBCEGO
3) informację o dorobku naukowym (zgodnie z przepisami określonymi w art. 186 ust. 1 pkt. 3 Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz w art. 179 ust. 6 pkt. 1-2 Ustawa z dnia 3 lipca 2018 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce);
5) dwa egzemplarze podpisanego oświadczenia w sprawie udostępnienia rozprawy doktorskiej zdeponowanej w Repozytorium UŁ;
6) oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną RODO;
Wzór strony tytułowej rozprawy doktorskiej
- DOPUSZCZENIE DO PUBLICZNEJ OBRONY ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Przed dopuszczeniem do obrony osoba ubiegająca się o nadanie stopnia doktora zobowiązana jest do zdeponowania w Repozytorium UŁ elektronicznej wersji rozprawy doktorskiej w formacie pdf ze streszczeniem we właściwym języku i recenzjami oraz dokonania jej właściwego opisu.
Repozytorium UŁ - Deponowanie doktoratów
Na tydzień przed posiedzeniem Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne promotor składa wniosek o dopuszczenie rozprawy doktorskiej do publicznej obrony wraz z prośbą o powołanie komisji do przeprowadzenia publicznej obrony rozprawy doktorskiej (komisji doktorskiej).
Do obrony może być dopuszczona osoba, która uzyskała pozytywne recenzje od co najmniej dwóch recenzentów oraz spełniła wymagania, o których mowa w art. 186 ust. 1 pkt 5 Ustawy o Szkolnictwie Wyższym i Nauce.
Po zapoznaniu się z aktami sprawy, w szczególności z rozprawą doktorską oraz recenzjami, Komisja Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne wydaje postanowienie w sprawie dopuszczenia do obrony rozprawy doktorskiej.
Komisja Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne powołuje komisję doktorską do obrony rozprawy doktorskiej.
Wniosek o wyznaczenie terminu publicznej obrony kandydat lub promotor składa do Przewodniczącego Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne, po wcześniejszym jego ustaleniu ze wszystkimi członkami komisji doktorskiej oraz recenzentami.
- OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Obrona rozprawy doktorskiej na Wydziale Prawa i Administracji UŁ odbywa się na otwartym posiedzeniu komisji doktorskiej z udziałem recenzentów, promotora/promotorów, promotora pomocniczego. W posiedzeniu musi wziąć udział przynajmniej 1 recenzent i promotor.
Najpóźniej na tydzień przed obroną rozprawy doktorskiej kandydat składa w Dziale Nauki i Jakości Kształcenia (pok. 2.37) autoreferat przedstawiający główne założenia rozprawy doktorskiej. Autoreferat należy złożyć w ilości odpowiadającej liczbie członków komisji doktorskiej, w tym również recenzentów i promotorów i dodatkowo w jednym egzemplarzu do akt postępowania. Ponadto kandydat składa uaktualniony wykaz publikacji naukowych, jak również uaktualnione CV (prosimy, aby w życiorysie Państwa osiągnięcia były usystematyzowane od osiągnięć najstarszych do najbardziej bieżących).
Przed obroną prosimy o podanie do Działu Nauki i Jakości Kształcenia proponowanego protokolanta podczas obrony rozprawy doktorskiej. Protokolantem musi być pracownik badawczy lub badawczo-dydaktyczny WPiA UŁ ze stopniem co najmniej doktora.
Postanowienie w sprawie przyjęcia obrony wraz z protokołem przewodniczący komisji doktorskiej składa Przewodniczącemu Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne w terminie 7 dni od dnia wydania tego postanowienia.
- NADANIE STOPNIA DOKTORA
Decyzję w sprawie nadanie stopnia doktora podejmuje Komisja Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne na posiedzeniu.
- DYPLOM
-
Przewody doktorskie wszczęte do 30 kwietnia 2019 r. - PROCEDURA
AKTY PRAWNE:
Podstawowe:
KOMUNIKATY MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO m.in. w sprawie wykazu czasopism naukowych
Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
Ustawa z dnia 3 lipca 2018 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
Dotyczące kwestii finansowych związanych z przewodem doktorskim (nie dotyczy doktorantów):
OPIS PROCEDURY po wszczęciu przewodu doktorskiego (przewody wszczęte do 30.04.2019 r.)
ZDAWANIE EGZAMINÓW DOKTORSKICH
Osoba ubiegająca się o nadanie stopnia doktora po otwarciu przewodu doktorskiego zdaje egzaminy doktorskie w zakresie:
- Dyscypliny podstawowej odpowiadającej tematowi rozprawy doktorskiej – w składzie komisji przeprowadzającej egzamin doktorski znajdują się co najmniej 4 osoby posiadające tytuł profesora lub stopień doktora habilitowanego w zakresie tej dyscypliny naukowej, w tym promotor albo promotor i kopromotor. Do składu komisji można powołać promotora pomocniczego bez prawa głosu.
- Dyscypliny dodatkowej – zgodnie z Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018 r. w sprawie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych (Dz. U. 2018 poz. 1818). W składzie komisji przeprowadzającej egzamin doktorski znajdują się co najmniej 3 osoby, z których co najmniej 1 posiada tytuł profesora lub stopień doktora habilitowanego w zakresie tej dyscypliny naukowej. Do składu komisji można powołać promotora pomocniczego bez prawa głosu.
- Nowożytnego języka obcego – możliwość zwolnienia z egzaminu jeśli kandydat ubiegając się o otwarcie przewodu doktorskiego przedstawi certyfikat wymieniony w wykazie certyfikatów potwierdzających znajomość nowożytnego języka obcego stanowi załącznik nr 1 do Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz.U.2018 poz.261)
W składzie komisji przeprowadzającej egzamin doktorski znajdują się co najmniej 3 osoby, z których co najmniej jedna naucza tego języka w szkole wyższej. Do składu komisji można powołać promotora pomocniczego bez prawa głosu.
Aby móc przystąpić do egzaminów należy:
- Wystąpić z wnioskiem do Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne z prośbą o powołanie powyższych komisji egzaminacyjnych. Z wnioskiem należy wystąpić najpóźniej na tydzień przed posiedzeniem Komisji.
Wzór wniosku o powołanie komisji do egzaminu z dyscypliny podstawowej
Wzór wniosku o powołanie komisji do egzaminu z dyscypliny dodatkowej
Wzór wniosku o powołanie komisji do egzaminu z nowożytnego języka obcego
- Po ustaleniu składu komisji oraz terminu (dzień i godzina) danego egzaminu należy dostarczyć do Działu Nauki i Jakości Kształcenia (pok.2.37 lub 2.40) podanie do Przewodniczącego Kosmiji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne z prośbą o wyrażenie zgody na przeprowadzenie egzaminu w konkretnym terminie. Podanie należy złożyć najpóźniej na tydzień przed terminem egzaminu.
Wzór podania o przeprowadzenie egzaminu
- Przed egzaminem należy zgłosić się do Działu Nauki i Jakości Kształcenia (pok.2.37) celem odbioru protokołu egzaminacyjnego. Doktoranci na egzamin muszą zabrać również kartę okresowych osiągnięć i indeks (jeśli nadal dokumentują w nim przebieg studiów). W przypadku egzaminów doktorskich przeprowadzanych w formie zdalnej za pomocą aplikacji Microsoft Teams proszę zapoznać się z zakładką "instrukcja - egzaminy zdalne".
POWOŁANIE RECENZENTÓW
W przewodzie doktorskim powołuje się co najmniej dwóch recenzentów spośród osób zatrudnionych w szkole wyższej lub jednostce organizacyjnej innej niż ta, której doktorantem/pracownikiem jest osoba ubiegająca się o nadanie stopnia doktora i niebędących członkami rady jednostki organizacyjnej przeprowadzającej przewód. Recenzentem może być osoba posiadająca co najmniej stopień doktora habilitowanego w zakresie danej lub pokrewnej dyscypliny naukowej.
Gdy praca jest ukończona kandydat przedkłada promotorowi rozprawę doktorską wraz z jej streszczeniem w języku angielskim (jeśli praca napisana jest w języku polskim) lub w języku polskim i angielskim (jeśli praca napisana jest w języku innym niż język polski). Na minimum tydzień przed posiedzeniem Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne:
- promotor rozprawy doktorskiej składa wniosek do Przewodniczącego Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne w sprawie proponowanych recenzentów w przewodzie doktorskim oraz opinię o ukończonej rozprawie doktorskiej,
- promotor sprawdza rozprawę doktorską z wykorzystaniem systemu antyplagiatowego. Raport z systemu antyplagiatowego stanowi załącznik do opinii;
- kandydat do stopnia doktora składa oświadczenie o tym, że proponowani recenzenci nie są pracownikami tej samej jednostki, w której kandydat do stopnia jest doktorantem/pracownikiem.
Jako załączniki składa się 5 egzemplarzy rozprawy doktorskiej wraz ze streszczeniem – w formie papierowej i elektronicznej (na płycie CD). Pliki powinny być nagrane w formacie PDF – osobno zeskanowane podpisane streszczenie oraz osobno rozprawa doktorska. Prosimy, aby minimum 1 egzemplarz wydrukowanej rozprawy doktorskiej na grzebiecie oprawy posiadał napisane/wytłoczone Państwa imię i nazwisko (np. Jan Kowalski, J. Kowalski).
Wzór strony tytułowej rozprawy doktorskiej
PRZYJĘCIE ROZPRAWY I DOPUSZCZENIA JEJ DO PUBLICZNEJ OBRONY
Przyjęcie rozprawy i dopuszczenie jej do publicznej obrony następuje po jednoczesnym spełnieniu dwóch warunków:
- Zdaniu pozytywnym wszystkich egzaminów doktorskich przez kandydata do stopnia,
- Złożeniem przez recenzentów recenzji rozprawy doktorskiej.
Po wypełnieniu powyższego promotor najpóźniej na dwa tygodnie przed posiedzeniem Komisji Uniersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne składa
wniosek o przyjęcie rozprawy i dopuszczenie jej do publicznej obrony wraz z prośbą o powołanie komisji do przeprowadzenia publicznej obrony rozprawy doktorskiej (komisji doktorskiej).Komisja Uniersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne po zapoznaniu się z rozprawą doktorską, opiniami promotora albo promotora i kopromotora oraz recenzjami, podejmuje uchwałę w sprawie przyjęcia rozprawy doktorskiej i dopuszczenia jej do publicznej obrony, a także uchwałę o powołaniu komisji do przeprowadzenia publicznej obrony rozprawy doktorskiej.
Przed przyjęciem i dopuszczeniem rozprawy doktorskiej do publicznej obrony należy zdeponować elektroniczną wersję rozprawy doktorskiej w Repozytorium UŁ oraz dokonać jej właściwego opisu. Przed podjęciem uchwały przez Komisję Uniersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne o przyjęciu i dopuszczeniu kandydat do stopnia doktora proszony jest o złożenie w Dziale Nauki i Jakości Kształcenia (p.2.37) dwóch egzemplarzy - w oryginale - załącznika numer 1 do poniższego zarządzenia oraz o umieszczenie w Repozytorium UŁ pracy.
Repozytorium UŁ - Deponowanie doktoratów
Drogę postępowania określa Zarządzenie Rektora nr 23 z dnia 2014-12-16 w sprawie: gromadzenia i udostępniania przez Bibliotekę Uniwersytetu Łódzkiego rozpraw doktorskich dopuszczonych do publicznej obrony w Uniwersytecie Łódzkim oraz Zarządzenie Rektora nr 76 z dnia 12.02.2020 r. w sprawie: zmiany zarządzenia nr 23 Rektora UŁ z dnia 16.12.2014 r. w sprawie gromadzenia i udostępniania przez Bibliotekę Uniwersytetu Łódzkiego rozpraw doktorskich dopuszczonych do publicznej obrony w Uniwersytecie Łódzkim
Załączniki do Zarządzenia:
Kontakt do osób zajmujących się Repozytorium UŁ:
e-mail: repozytorium@lib.uni.lodz.plOBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Obrona rozprawy doktorskiej na Wydziale Prawa i Administracji UŁ odbywa się na otwartym posiedzeniu komisji doktorskiej z udziałem recenzentów, promotora, promotora pomocniczego albo promotora i kopromotora.
Najpóźniej na tydzień przed obroną rozprawy doktorskiej kandydat składa w Dziale Nauki i Jakości Kształcenia (p. 2.37) autoreferat przedstawiający główne założenia rozprawy doktorskiej. Autoreferat należy złożyć w ilości odpowiadającej liczbie członków komisji doktorskiej i dodatkowo w jednym egzemplarzu do akt przewodu. Ponadto kandydat składa uaktualniony wykaz publikacji naukowych oraz informację o działalności popularyzującej naukę, jak również uaktualnione CV (prosimy, aby w życiorysie Państwa osiągnięcia były usystematyzowane od osiągnięć najstarszych do najbardziej bieżących).
Przed obroną prosimy o podanie do Działu Nauki i Jakości Kształcenia informacji kto będzie protokolantem podczas obrony rozprawy doktorskiej. Protokolantem musi być pracownik badawczy lub badawczo-dydaktyczny WPiA UŁ ze stopniem co najmniej doktora.
Podpisany przez przewodniczącego komisji doktorskiej i protokolanta protokół w dwóch egzemplarzach należy dostarczyć do Działu Nauki i Jakości Kształcenia niezwłocznie po obronie rozprawy doktorskiej.
NADANIE STOPNIA DOKTORA
Po obronie rozprawy doktorskiej komisja doktorska przygotowuje projekt uchwały w sprawie nadania stopnia doktora, który przedstawia Komisji Uniersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne. Komisja Uniersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne podejmuje uchwałę w sprawie nadania stopnia doktora.
DYPLOM DOKTORSKI
SYNABA
Osoby, którym został nadany stopień doktora zobowiązane są do wypełnienia SYNABY na stronie Nauki Polskiej : http://www.nauka-polska.opi.org.pl/Prace-badawcze-SYNABA.html (możliwe również zainstalowanie programu przez stronę www.opi.org.pl).
Po wypełnieniu i przesłaniu synaby w systemie, należy ją wydrukować w 2 egzemplarzach, podpisać i złożyć ją niezwłocznie w dziekanacie (p. 2.37).
-
Instrukcja - zdalne egzaminy doktorskie
W przypadku przeprowadzania egzaminów doktorskich w trybie zdalnym należy stosować odpowiednio Zarzqdzenie nr 113 Rektora UŁ z dnia 23.04.2020 r. w sprawie: szczególnego trybu przeprowadzania egzaminów lub zaliczeń w UŁ z wykorzystaniem technologii informatycznych zapewniających kontrolę przebiegu weryfikacji osiqgniętych efektów uczenia się oraz jego rejestrację w okresie zawieszenia lub ograniczenia funkcjonowania Uczelni wskutek zagrozenia epidemicznego SARS-C oV-2 .
Organizacja przeprowadzenia takiego egzaminu należy do przewodniczącego komisji egzaminacyjnej, który zaprasza doktoranta oraz pozostałych cztonków komisji na spotkanie za pomocą aplikacji Microsoft Teams.
Przed przystąpieniem do przeprowadzenia zdalnie egzaminu doktorskiego muszą zostać wykonane określone działania zarówno ze strony przewodniczącego komisji egzaminacyjnej, promotora jak i doktoranta.
Promotor w uzgodnieniu z doktorantem i komisją egzaminacyjną powołaną do danego egzaminu doktorskiego ustala termin spotkania (data i godzina) w celu przeprowadzenia go za pomocą aplikacji Microsoft Teams.
Skład komisji egzaminacyjnej powołanej zgodnie z uchwałą Rady Wydziału/Komisji Uniwersytetu Łódzkiego ds. stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne promotor ustala w porozumieniu z pracownikiem Działu Nauki i Jakości Kształcenia (kkazulak@wpia.uni.lodz.pl lub katarzyna.kolasinska@wpia.uni.lodz.pl).
Promotor po ustaleniu składu komisji oraz terminu (dzień i godzina) danego egzaminu doktorskiego z komisją egzaminacyjną przekazuje tą informację doktorantowi, który następnie składa wniosek o wyrażenie zgody na możliwość przystąpienia do egzaminu doktorskiego, który:
- jest skierowany do Przewodniczącej Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne dr hab. Moniki Boguckiej-Felczak, prof. UŁ,
- zawiera informacje na temat:
- terminu egzaminu (data, godzina),
- przeprowadzenia egzaminu w formie zdalnej przy użyciu aplikacji Microsoft Teams,
- ustalenia termin egzaminu w porozumieniu z całą komisją egzaminacyjną.
Skan wniosku należy przesłać najpóźniej dwa dni robocze przed planowanym terminem egzaminu do pracownika Działu Nauki i Jakości Kształcenia (kkazulak@wpia.uni.lodz.pl lub katarzyna.kolasinska@wpia.uni.lodz.pl). Oryginał wniosku należy przesłać na adres WPiA UŁ (pok. 2.37.) lub zostawić na portierni WPiA UŁ.
Po otrzymaniu skanu wniosku pracownik Działu Nauki i Jakości Kształcenia przekazuje go Przewodniczącej Komisji Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki prawne w celu zaopiniowania dokumentu. Po rozpatrzeniu złożonego wniosku przez Przewodniczącą pracownik administracyjny informuje wnioskodawcę o tym jak został rozpatrzony.
Przewodniczący komisji egzaminacyjnej organizuje spotkanie w aplikacji Microsotf Teams w celu przeprowadzenia egzaminu doktorskiego, na które zaprasza doktoranta oraz pozostatych cztonków komisji egzaminacyjnej.
Doktorant przystępujący do egzaminu doktorskiego musi złozyć oświadczenie o samodzielnej pracy podczas egzaminu pod rygorem jego przerwania lub negatywnego wyniku. Oświadczenie, o którym mowa doktorant składa przy użyciu poczty elektronicznej. Oświadczenie należy przesłać do przewodniczącego komisji powołanego do przeprowadzenia danego egzaminu oraz do wiadomości pracownika Działu Nauki i Jakości Kształcenia bezpośrednio przed rozpoczęciem egzaminu.
Przed rozpoczęciem egzaminu przewodniczący komisji egzaminacyjnej jest zobowiązany do sprawdzenia tożsamosci doktoranta przystępującego do egzaminu doktorskiego, którą potwierdza promotor - członek komisji egzaminacyjnej i potwierdzenia otrzymania oświadczenia o samodzielnej pracy podczas egzaminu .
Po udzieleniu przez doktoranta odpowiedzi na zadane pytania przewodniczący komisji usuwa doktoranta z konwersacji i przechodzi do ustalenia wyniku egzaminu z członkami komisji. Doktorant w tym czasie oczekuje na ponowne zaproszenie nie wychodząc z Microsoft Teams. Przewodniczący komisji egzaminacyjnej odczytuje członkom komisji protokół, a po jego akceptacji zaprasza ponownie doktoranta i informuje go o wyniku egzaminu.
Przewodniczący komisji egzaminacyjnej w uwagach do protokołu wpisuje, że egzamin odbył się w formie zdalnej oraz że treść protokołu została zaakceptowana przez wszystkich cztonków komisji.
W przypadku jakichkolwiek problemów technicznych lub pytań dotyczących obsługi aplikacji Microsoft Teams należy zgłosić się do Zespołu lnformatycznego WPiA UŁ pod numer telefonu (42) 635 46 37; (42) 635 46 25, 607 277 455 lub na adres e-mail: helpdesk@wpia.uni.lodz.pl .
-
Publiczne obrony
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Justyny Sadowskiej
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 100 Rektora Uniwersytetu Łódzkiego z dnia 11.03.2020 r. publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr Justyny Sadowskiej zostaje odwołana.
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2015 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2015 r. poz. 1842) w związku z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 26.03.2020 r. o godz. 1100 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Justyny Sadowskiejna temat: „Postępowanie cywilne w sprawach z zakresu transplantacji”.
Promotor: dr hab. Ireneusz Kunicki, prof. UŁ
Recenzenci:
a) dr hab. Agnieszka Góra-Błaszczykowska
b) dr hab. Joanna Mucha, prof. UAMPracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Mateusza Osieckiego
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2018 r. poz. 1586) w związku z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 06.02.2020 r. o godz. 11.30 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Mateusza Osieckiego
na temat: „International Legal Aspects of Aerial Terrorism”.
Promotor: dr hab. Joanna Połatyńska, prof. UŁ
Recenzenci:
a) dr hab. Anna Konert, prof. Ucz. Łaz.
b) dr hab. Karolina Wierczyńska, prof. INP PAN
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Amadeusza Małolepszego
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 3 października 2014 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2014 r. poz. 1383) w związku z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 31.01.2020 r. o godz. 1000 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Amadeusza Małolepszego
na temat: „Zażalenie w postępowaniu przygotowawczym w polskim procesie karnym”.
Promotor: prof. dr hab. Tomasz Grzegorczyk
Recenzenci:
a) dr hab. Piotr Krzysztof Sowiński, prof. UR
b) dr hab. Radosław Koper, prof. UŚPracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Łukasza Pajora
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 22 września 2011 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2011 r. poz. 1200) w związku z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669),, uprzejmie informuję, że w dniu 24.01.2020 r. o godz. 1400 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Łukasza Pajora
na temat: „Sytuacja prawna wspólnika spółki niemającej osobowości prawnej jako dłużnika podatkowego”.
Promotor: prof. dr hab. Teresa Dębowska-Romanowska
Recenzenci:
a) dr hab. Elżbieta Feret, prof. UR
b) dr hab. Beata Kucia-GuścioraPracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Jarosława Olesiaka
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 22 września 2011 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2011 r. poz. 1200) w związku z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 16.01.2020 r. o godz. 1300 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Jarosława Olesiaka
na temat: „Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych za ich zaległości podatkowe jako ciężar publiczny w świetle zasady proporcjonalności z art. 31 ust. 3 Konstytucji RP”.
Promotor: prof. dr hab. Teresa Dębowska-Romanowska
Recenzenci:
a) dr hab. Andrzej Gorgol, prof. UZ
b) dr hab. Katarzyna Święch-Kujawska, prof. USzPracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Miłosza Jarzyńskiego
Zgodnie z § 7 ust. 3 Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w związku z art. 179 ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 13.12.2019 r. o godz. 1400 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Miłosza Jarzyńskiego
na temat: „Skuteczność sankcyjnych decyzji wstrzymujących wydawanych przez organy Inspekcji Ochrony Środowiska na podstawie ustawy – Prawo ochrony środowiska”.
Promotor: prof. dr hab. Marek Górski
Recenzenci:
a) dr hab. Zbigniew Bukowski, prof. UKW
b) dr hab. Adam Habuda, prof. INP PANPracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Anny Gross
Uprzejmie informujemy, że nastąpiła zmiana godziny obrony rozprawy doktorskiej Pani mgr Anny Gross z godziny 12:00 na godzinę 15:30.
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2015 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2015 r. poz. 1842) w związku z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 16.12.2019 r. o godz. 1530 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Anny Gross
na temat: „Konsultacje społeczne w prawie administracyjnym”.
Promotor: prof. dr hab. Małgorzata Stahl
Promotor pomocniczy: dr Maria Karcz-KaczmarekRecenzenci:
a) dr hab. Krystian M. Ziemski, prof. UAM
b) dr hab. Jarosław Dobkowski, prof. UWMPracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Dominiki Sujki-Kujawiak
Zgodnie z § 7 ust. 3 Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w związku z art. 179 ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 06.12.2019 r. o godz. 1200 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Dominiki Sujki-Kujawiak
na temat: „Ochrona zdrowia osób odbywających karę pozbawienia wolności”.
Promotor: dr hab. Grzegorz Wiciński, prof. UŁ
Recenzenci:
a) dr hab. Tomasz Przesławski- Uniwersytet Warszawski
b) dr hab. Adam Kwieciński- Uniwersytet WrocławskiPracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskiePubliczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Aleksandry Krajewskiej (Barwaniec)
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w związku z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 29.11.2019 r. o godz. 1400 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Aleksandry Krajewskiej
na temat: „Podatki wydobywcze – ocena systemu opodatkowania wydobycia niektórych kopalin w Polsce na tle rozwiązań wybranych krajów”.
Promotor: prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel
Recenzenci:
a) dr hab. Katarzyna Kopyściańska, prof. UWr
b) dr hab. Marek Zdebel, prof. UŚPracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskiePubliczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Karoliny Mendeckiej
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora ((Dz. U. 2018 r. poz. 261) w związku z art. 179 ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 29.11.2019 r. o godz. 1100 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Karoliny Mendeckiej
na temat: „Dobro dziecka. Między dobrem wspólnym a dobrem jednostki”.
Promotor: dr hab. Bartosz Wojciechowski, prof. UŁ
Recenzenci:
dr hab. Przemysław Kaczmarek, prof. UWr
dr hab. Sebastian Sykuna, prof. UGPracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskiePubliczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Sebastiana Matyjka
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w związku z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 21.11.2019 r. o godz. 1200 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Sebastiana Matyjka
na temat: „Mechanizmy prawne demokracji lokalnej w systemie samorządu gminnego”.
Promotor: dr hab. Michał Kasiński
Recenzenci:
dr hab. Iwona Niżnik-Dobosz, prof. UJ
dr hab. Jerzy Korczak, prof.UWrPracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskiePubliczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Łukasza Sztycha
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w związku z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 20.11.2019 r. o godz. 1200 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 3.64 (sala sądowa) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Łukasza Sztycha
na temat: „Uprawnienia kontrolno-nadzorcze Państwowej Inspekcji Pracy dotyczące przestrzegania przepisów prawa pracy o wynagrodzeniu za pracę”.
Promotor: dr hab. Teresa Wyka, prof. UŁ
Recenzenci:
dr hab. Monika Lewandowicz-Machnikowska, prof. SWPS
dr hab. Krzysztof WalczakPracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskiePubliczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Irminy Miernickiej
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w związku z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 20.11.2019 r. o godz. 930 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 3.64 (sala sądowa) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Irminy Miernickiej
na temat: „Wymagania dotyczące wyglądu zewnętrznego pracownika jako przejaw ingerencji w chronionej prawem sferę jego wolności”.
Promotor: prof. dr hab. Zbigniew Góral
Promotor pomocniczy: dr Ewa StaszewskaRecenzenci:
dr hab. Agnieszka Górnicz-Mulcahy
dr hab. Krzysztof WalczakPracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskiePubliczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Adama Olczyka
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora, uprzejmie informuję, że w dniu 06.09.2019 r. o godz. 1300 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Adama Olczyka
na temat: „Filozofia Leszka Kołakowskiego wobec praw człowieka”.
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Marek Zirk-Sadowski
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Mateusza Balcerzaka
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora, uprzejmie informuję, że w dniu 08.07.2019 r. o godz. 1230 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Mateusza Balcerzaka
na temat: „Sytuacja prawna części zamiennej w prawie własności intelektualnej”.
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Urszula Promińska
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Karoliny Szymorek - Chachuły
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2015 r, § 7, ust. 3 (Dz.U. z 2015 poz. 1842) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 05.07.2019 r. o godz. 1000 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Karoliny Szymorek-Chachuły
na temat: „Instytucje indywidualnego prawa pracy wobec wyzwań i zagrożeń cywilizacji informacyjnej.”
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Zbigniew Góral
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Krystyny Patory
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora, uprzejmie informuję, że w dniu 04.07.2019 r. o godz. 1200 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0,14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Krystyny Patory
na temat: „Prawnokarna ochrona wierzycieli. Zagadnienia teorii i praktyki”.
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Witold Kulesza
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Pauliny Kamińskiej
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora, uprzejmie informuję, że w dniu 28.06.2019 r. o godz. 1130 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0,14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Pauliny Kamińskiej
na temat: „Nieegzekucyjne licytacje administracyjne w Królestwie Polskim (1842-1866). Praktyka w powiecie piotrkowskim na tle prawodawstwa”.
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Jacek Matuszewski
Promotor pomocniczy: dr Joanna Machut-Kowalczyk
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Dawida Van Kędzierskiego
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora, uprzejmie informuję, że w dniu 14.06.2019 r. o godz. 1400 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Dawida Van Kędzierskiego
na temat: „Transakcje lewarowane a ustawowe mechanizmy ochrony praw wierzycieli finansowych”.
Promotorem pracy jest: dr hab. Mariusz Golecki, prof. nadzw. UŁ
Promotorem pomocniczym jest: dr Jarosław Bełdowski (SGH).
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Krystyny Sulczewskiej
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2015 r, § 7, ust. 3 (Dz.U. z 2015 poz. 1842) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 07.06.2019 r. o godz. 1200 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 3.64 (sala sądowa) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Krystyny Sulczewskiej
na temat: „Opłata adiacencka z tytułu podziału nieruchomości na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami. Ujęcie prawne i sprawiedliwościowe.”
Promotorem pracy jest: dr hab. Sylwia Wojtczak, prof. nadzw. UŁ
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Marcina Rau
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora, uprzejmie informuję, że w dniu 05.06.2019 r. o godz. 1200 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0,14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Marcina Rau
na temat: „Przestępstwa przeciwko dobrom kultury w międzynarodowym prawie karnym”.
Promotorem pracy jest: dr hab. Krzysztof Indecki, prof. nadzw. UŁ
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Anny Laszczyk
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora, uprzejmie informuję, że w dniu 31.05.2019 r. o godz. 1330 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Anny Laszczyk
na temat: „Patent Settlements in the Pharmaceutical Sector as Agreements Restricting Competition – Law and Economic Analysis”.
Promotorem pracy jest: dr hab. Mariusz Golecki, prof. nadzw. UŁ
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Katarzyny Rodak
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2015 r, § 7, ust. 3 (Dz.U. z 2015 poz. 1842) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 10.05.2019 r. o godz. 1100 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 3.64 (sala sądowa) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Katarzyny Rodak
na temat: „Emerytury rolnicze.
Promotorem pracy jest: dr hab. Mirosław Włodarczyk, prof. nadzw. UŁ
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Moniki Sowińskiej
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2015 r, § 7, ust. 3 (Dz.U. z 2015 poz. 1842) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 10.05.2019 r. o godz. 900 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 3.64 (sala sądowa) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Moniki Sowińskiej
na temat: „Rozwiązanie stosunku pracy z inicjatywy pracownika a zasada wolności pracy”.
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Zbigniew Góral
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Anny Marciniak - Sikory
Zgodnie z § 7 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 15 stycznia 2004 roku (Dz.U. nr 15, poz. 128 z późniejszymi zmianami) w sprawie szczegółowego trybu przeprowadzenia czynności w przewodach doktorskich i habilitacyjnych oraz w postępowaniu o nadanie tytułu naukowego, w związku z art. 33 ust. 1 Ustawy z dnia 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, Ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 84, poz. 455), uprzejmie informuję, że w dniu 26.04.2019 r. o godz. 1300 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Anny Marciniak – Sikory
na temat: „Testamenty szlacheckie w Koronie w świetle drukowanych materiałów praktyki (XVI-XVIII w.).”
Promotorem pracy jest: dr hab. Tadeusz Szulc, prof. nadzw. UŁ Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Aliny Sperki - Cieciury
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2015 r, § 7, ust. 3 (Dz.U. z 2015 poz. 1842) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 12.04.2019 r. o godz. 1300 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Aliny Sperki - Cieciury
na temat: „Prawna regulacja prywatyzacji sektora publicznego we Francji.”
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Kazimierz Strzyczkowski
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Marty Goss - Przyguckiej
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora, uprzejmie informuję, że w dniu 05.04.2019 r. o godz. 1230 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 3.64 (sala sądowa) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Mart Goss - Przyguckiej
na temat: „Brak skargi uprawnionego oskarżyciela i jego konsekwencje w polskim procesie karnym”.
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Tomasz Grzegorczyk
Promotor pomocniczy: dr Michał Błoński
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Kamila Federowicza
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora, uprzejmie informuję, że w dniu 05.04.2019 r. o godz. 1000 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 3.64 (sala sądowa) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Kamila Federowicza
na temat: „Przesłanki stosowania szczególnych trybów przesłuchań określonych w art. 185a, 185b, 185c k.p.k.”.
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Tomasz Grzegorczyk
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Moniki Jędraszek - Karwasik
Zgodnie z § 7 ust. 3 oraz z § 8 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 22 września 2011 roku (Dz.U. nr 204, poz. 1200) w sprawie szczegółowego trybu przeprowadzania czynności w przewodach doktorskich, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadaniu tytułu profesora, uprzejmie informuję, że w dniu 15.03.2019 r. o godz. 1230 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Moniki Jędraszek - Karwasik
na temat: „Kryminologiczne i prawnokarne aspekty wyłudzania środków finansowych przeznaczonych na rolnictwo”.
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Bogusław Sygit
Promotor pomocniczy: dr Zbigniew Wardak
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Tobiasza Bocheńskiego
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2015 r, § 7, ust. 3 (Dz.U. z 2015 poz. 1842) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 15.03.2019 r. o godz. 1000 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0,14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Tobiasza Bocheńskiego
na temat: „Cato’s Letters. Polityczno-prawny wymiar republikańsko-liberalnej syntezy.”
Promotorem pracy jest: dr hab. Tomasz Tulejski, prof. nadzw. UŁ
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Filipa Nowaka
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora, uprzejmie informuję, że w dniu 25.01.2019 r. o godz. 1030 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Filipa Nowaka
na temat: „Forma rozrządzeń na wypadek śmierci w prawie prywatnym międzynarodowym”.
Promotorem pracy jest: dr hab. Michał Wojewoda, prof. nadzw. UŁ
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Mateusza Piątkowskiego
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 21.12.2018 r. o godz. 1300 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Mateusza Piątkowskiego
na temat: „Współczesna wojna powietrzna w świetle międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych.”
Promotorem pracy jest: dr hab. Piotr Daranowski, prof. nadzw. UŁ
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Eweliny Tylińskiej
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 07.12.2018 r. o godz. 1300 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 3.64 (sala sądowa) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Eweliny Tylińskiej
na temat: „Postępowanie przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawach o uznanie postanowień wzorca umowy za niedozwolone.”
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Kazimierz Strzyczkowski
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Jarosława Brzezińskiego
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora, uprzejmie informuję, że w dniu 07.12.2018 r. o godz. 1015 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 3.64 (sala sadowa) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Jarosława Brzezińskiego
na temat: „Zdolność korporacji transnarodowej do kształtowania własnego statusu prawnego w świetle prawa Unii Europejskiej”.
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Maria Królikowska - Olczak
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Wojciecha Sulczewskiego
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2015 r, § 7, ust. 3 (Dz.U. z 2015 poz. 1842) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 30.11.2018 r. o godz. 1300 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 3.64 (sala sądowa) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Wojciecha Sulczewskiego
na temat: „Etyczne i prawne aspekty udziału rzeczoznawcy majątkowego w procesie aktualizacji opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego.”
Promotorem pracy jest: dr hab. Sylwia Wojtczak, prof. nadzw. UŁ
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Marty Urbańskiej - Arendt
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 30.11.2018 r. o godz. 1000 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 3.64 (sala sądowa) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Marty Urbańskiej - Arendt
na temat: „Eksterytorialne stosowanie polskich regulacji zakazujących praktyk antykonkurencyjnych – od legalności do skuteczności normy.”
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Kazimierz Strzyczkowski
Promotorem pomocniczym pracy jest: dr Łukasz Grzejdziak
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Patryka Kowalskiego
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 28.11.2018 r. o godz. 1000 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Patryka Kowalskiego
na temat: „Wolność wypowiedzi w kampaniach wyborczych.”
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Krzysztof Skotnicki
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Roberta Trzaskowskiego
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora, uprzejmie informuję, że w dniu 23.11.2018 r. o godz. 1100 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Roberta Trzaskowskiego
na temat: „Normatywność konstytucyjnych praw socjalnych”.
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Dariusz Górecki
Promotorem pomocniczym jest: dr Jarosław Sułkowski
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Bartosza Baci
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora, uprzejmie informuję, że w dniu 16.11.2018 r. o godz. 1300 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Bartosza Baci
na temat: „Zasada neutralności opodatkowania transgranicznych dochodów kapitałowych w prawie europejskim oraz krajowych przepisach prawa podatkowego wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej”.
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Włodzimierz Nykiel
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Michała Świądera
Zgodnie z § 7 ust. 3 oraz z § 8 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 22 września 2011 roku (Dz.U. nr 204, poz. 1200) w sprawie szczegółowego trybu przeprowadzania czynności w przewodach doktorskich, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadaniu tytułu profesora, uprzejmie informuję, że w dniu 13.11.2018 r. o godz. 1000 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Michała Świądera
na temat: „Sędzia-komisarz jako organ postępowania upadłościowego”.
Promotorem pracy jest: dr hab. Józefa Jagieła, prof. nadzw. UŁ
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Jachowicz
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2015 r, § 7, ust. 3 (Dz.U. z 2015 poz. 1842) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 07.11.2018 r. o godz. 1300 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Agnieszki Jachowicz
na temat: „Rola Trybunału Konstytucyjnego w kształtowaniu istoty samorządu terytorialnego.”
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Małgorzata Stahl
Promotorem pomocniczym jest: dr Maria Karcz - Kaczmarek
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Macieja Wojtunia
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2015 r, § 7, ust. 3 (Dz.U. z 2015 poz. 1842) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 16.10.2018 r. o godz. 1100 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, ul. Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Macieja Wojtunia
na temat: „Sądowa kontrola uznania administracyjnego z perspektywy komparatystyki prawniczej.”
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Zbigniew Kmieciak
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Jarosława Dusia
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 05.10.2018 r. o godz. 1200 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 3.64 (sala sądowa) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Jarosława Dusia
na temat: „Śledztwa w sprawach ludobójstwa na Polakach w województwie lwowskim w latach 1939-1945. Analiza kryminalistyczna i karnoprocesowa”.
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Bogusław Sygit
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Michała Chmielnickiego
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r, § 7, ust. 3 (Dz. U. 2016 r. poz. 1586) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 21.09.2018 r. o godz. 1230 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Michała Chmielnickiego
na temat: „Świadczenia na rzecz osób niepełnosprawnych jako zadanie administracji publicznej – wybrane zagadnienia administracyjnoprawne.”
Promotorem pracy jest: dr hab. Ewa Olejniczak - Szałowska, prof. nadzw. UŁ
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Juliana Smorąga
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2015 r, § 7, ust. 3 (Dz.U. z 2015 poz. 1842) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora uprzejmie informuję, że w dniu 27.06.2018 r. o godz. 1200 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Kopcińskiego 8/12, sala 0.14 (sala Rady Wydziału) odbędzie się
PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Juliana Smorąga
na temat: „Ustawodawstwo fabryczne w Królestwie Polskim, jako czynnik kształtujący uprawnienia pracownika, w świetle wypowiedzi doktryny i publicystyki”
Promotorem pracy jest: prof. zw. dr hab. Jacek Matuszewski.
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https
-
Zdalne publiczne obrony
Zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Marcina Kraśniewskiego
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w związku z art. 179 ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 29.01.2021 r. o godz. 10.00 rozpocznie się
ZDALNA PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Marcina Kraśniewskiego
na temat: „Model regulacji gospodarczej rynku kolejowych przewozów pasażerskich”.
Promotor: prof. dr hab. Maria Królikowska-Olczak
Recenzenci:
dr hab. Mirosław Pawełczyk, prof. UŚ - Uniwersytet Śląsk,
dr hab. Eryk Kosiński, prof. UAM - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Transmisja publicznej obrony odbędzie się przy użyciu narzędzia Microsoft Teams. Link do uczestnictwa w publicznej obronie zostanie udostępniony po złożeniu oświadczenia zamiarze uczestnictwa w obronie pracy doktorskiej podpisanego tradycyjnie (złożonego w wersji papierowej) lub podpisem kwalifikowanym albo profilem zaufanym (złożonego w formie elektronicznej na adres email pd@wpia.uni.lodz.pl) na minimum 2 godziny przed planowanym terminem rozpoczęcia obrony.
W razie przesłania jedynie skanu lub niekompletnego oświadczenia, nie wzywa się zainteresowanego do jego uzupełnienia. Na skutek niekompletnego oświadczenia publiczność nie zostanie dopuszczona do obrony.
Zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej dr. Wojciecha Malesy
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w związku z art. 179 ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 15.01.2021 r. o godz. 13.00 rozpocznie się
ZDALNA PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana dr. Wojciecha Malesy
na temat: „Parafia katolicka jako jednostka trzeciego sektora”.
Promotor: ks. prof. dr hab. Grzegorz Leszczyński
Recenzenci:
dr hab. Tadeusz Stanisławski, prof. UZ - Uniwersytet Zielonogórski,
dr hab. Mieczysław Różański, prof. UWM - Uniwersytet Warmińsko - Mazurski.Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Transmisja publicznej obrony odbędzie się przy użyciu narzędzia Microsoft Teams. Link do uczestnictwa w publicznej obronie zostanie udostępniony po złożeniu oświadczenia RODO podpisanego tradycyjnie (złożonego w wersji papierowej) lub podpisem kwalifikowanym albo profilem zaufanym (złożonego w formie elektronicznej na adres email pd@wpia.uni.lodz.pl) na minimum 2 godziny przed planowanym terminem rozpoczęcia obrony. Link do spotkania w Microsoft Teams zostanie przesłany na adres email nie wcześniej niż dzień przed obroną.
W razie przesłania jedynie skanu lub niekompletnego oświadczenia, nie wzywa się zainteresowanego do jego uzupełnienia. Na skutek niekompletnego oświadczenia publiczność nie zostanie dopuszczona do obrony.
Zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Jabłonowskiej
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w związku z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 21.12.2020 r. o godz. 10.00 rozpocznie się
ZDALNA PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Agnieszki Jabłonowskiej
na temat: „Consumer protection and the platform-driven transformation of the travel sector: a way forward for European Union law”.
Promotor: dr hab. Monika Namysłowska, prof. UŁ
Recenzenci:
dr hab. Monika Jagielska, prof. UŚ- Uniwersytet Śląski,
dr hab. Piotr Tereszkiewicz, prof. UJ – Uniwersytet Jagielloński.Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Transmisja publicznej obrony odbędzie się przy użyciu narzędzia Microsoft Teams. Link do uczestnictwa w publicznej obronie zostanie udostępniony po złożeniu oświadczenia RODO podpisanego tradycyjnie (złożonego w wersji papierowej) lub podpisem kwalifikowanym albo profilem zaufanym (złożonego w formie elektronicznej na adres email pd@wpia.uni.lodz.pl) na minimum 2 godziny przed planowanym terminem rozpoczęcia obrony.
W razie przesłania jedynie skanu lub niekompletnego oświadczenia, nie wzywa się zainteresowanego do jego uzupełnienia. Na skutek niekompletnego oświadczenia publiczność nie zostanie dopuszczona do obrony.
Zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Krzysztofa Nawrockiego
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w związku z art. 179 ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 17.12.2020 r. o godz. 15.00 rozpocznie się
ZDALNA PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Krzysztofa Nawrockiego
na temat: „Podkultura więzienna na tle przemian społecznych we współczesnej Polsce”.
Promotor: dr hab. Grzegorz Wiciński, prof. UŁ
Recenzenci:
dr hab. Sławomir Przybyliński, prof. UWM – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie,
prof. dr hab. Maciej Szostak- Uniwersytet Wrocławski.Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Transmisja publicznej obrony odbędzie się przy użyciu narzędzia Microsoft Teams. Link do uczestnictwa w publicznej obronie zostanie udostępniony po złożeniu oświadczenia RODO podpisanego tradycyjnie (złożonego w wersji papierowej) lub podpisem kwalifikowanym albo profilem zaufanym (złożonego w formie elektronicznej na adres email pd@wpia.uni.lodz.pl) na minimum 2 godziny przed planowanym terminem rozpoczęcia obrony.
W razie przesłania jedynie skanu lub niekompletnego oświadczenia, nie wzywa się zainteresowanego do jego uzupełnienia. Na skutek niekompletnego oświadczenia publiczność nie zostanie dopuszczona do obrony.
Zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Jarosława Pączka
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynnościw przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w związku z art. 179 ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 04.12.2020 r. o godz. 1000rozpocznie się
ZDALNA PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Jarosława Pączka
na temat: „Przesłanki odmowy wykonania wyroków i ugód arbitrażowych w ujęciu prawnoporównawczym”.
Promotor: prof. dr hab. Sławomir Cieślak
Recenzenci:
dr hab. Agnieszka Góra-Błaszczykowska, prof. O.P. Jindal University (Indie),dr hab. Andrzej Jarocha, prof. UAM – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie
https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Transmisja publicznej obrony odbędzie się przy użyciu narzędzia Microsoft Teams. Link do uczestnictwa w publicznej obronie zostanie udostępniony po złożeniu oświadczenia RODO podpisanego tradycyjnie (złożonego w wersji papierowej) lub podpisem kwalifikowanym albo profilem zaufanym (złożonego w formie elektronicznej na adres email pd@wpia.uni.lodz.pl) na minimum 2 godziny przed planowanym terminem rozpoczęcia obrony.
W razie przesłania jedynie skanu lub niekompletnego oświadczenia, nie wzywa się zainteresowanego do jego uzupełnienia. Na skutek niekompletnego oświadczenia publiczność nie zostanie dopuszczona do obrony.
Zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Sławomiry Lerman-Balsaux
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w związku z art. 179 ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 19.11.2020 r. o godz. 10.00
rozpocznie sięZDALNA PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Sławomiry Lerman-Balsaux
na temat: „Wybór prawa dla zobowiązań umownych na gruncie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 593/2008 (Rzym I)”.
Promotor: dr hab. Michał Wojewoda, prof. UŁ
Recenzenci:
dr hab. Maciej Mataczyński, prof. UAM - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
dr hab. Witold Kurowski, prof. UŚ - Uniwersytet Śląski.Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Transmisja publicznej obrony odbędzie się przy użyciu narzędzia Microsoft Teams. Link do uczestnictwa w publicznej obronie zostanie udostępniony po złożeniu oświadczenia RODO podpisanego tradycyjnie (złożonego w wersji papierowej) lub podpisem kwalifikowanym albo profilem zaufanym (złożonego w formie elektronicznej na adres email pd@wpia.uni.lodz.pl) na minimum 2 godziny przed planowanym terminem rozpoczęcia obrony.
W razie przesłania jedynie skanu lub niekompletnego oświadczenia, nie wzywa się zainteresowanego do jego uzupełnienia. Na skutek niekompletnego oświadczenia publiczność nie zostanie dopuszczona do obrony.
Zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Tomasza Furmanka
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w związku z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 13.11.2020 r. o godz. 10.15 rozpocznie się
ZDALNA PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Tomasza Furmanka
na temat: „Dopuszczenie dowodu uzupełniającego z dokumentu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi”.
Promotor: prof. dr hab. Jan Paweł Tarno
Recenzenci:
dr hab. Stanisław Nitecki, prof. UO – Uniwersytet Opolski,
dr hab. Czesław Martysz, prof. UŚ – Uniwersytet Śląski.Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Transmisja publicznej obrony odbędzie się przy użyciu narzędzia Microsoft Teams. Link do uczestnictwa w publicznej obronie zostanie udostępniony po złożeniu oświadczenia RODO podpisanego tradycyjnie (złożonego w wersji papierowej) lub podpisem kwalifikowanym albo profilem zaufanym (złożonego w formie elektronicznej na adres email pd@wpia.uni.lodz.pl) na minimum 2 godziny przed planowanym terminem rozpoczęcia obrony.
W razie przesłania jedynie skanu lub niekompletnego oświadczenia, nie wzywa się zainteresowanego do jego uzupełnienia. Na skutek niekompletnego oświadczenia publiczność nie zostanie dopuszczona do obrony.
Zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Roberta Krasonia
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w związku z art. 179 ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 06.11.2020 r. o godz. 1100
rozpocznie sięZDALNA PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Roberta Krasonia
na temat: „Teoretyczno-prawne aspekty zasad zaufania do działalności administracji publicznej”.
Promotor: dr hab. Bartosz Wojciechowski, prof. UŁ
Recenzenci:
dr hab. Wioletta Jedlecka, prof. Uwr - Uniwersytet Wrocławski,
dr hab. Bartosz Liżewski, prof. UMCS - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Transmisja publicznej obrony odbędzie się przy użyciu narzędzia Microsoft Teams. Link do uczestnictwa w publicznej obronie zostanie udostępniony po złożeniu oświadczenia RODO podpisanego tradycyjnie (złożonego w wersji papierowej) lub podpisem kwalifikowanym albo profilem zaufanym (złożonego w formie elektronicznej na adres email pd@wpia.uni.lodz.pl) na minimum 2 godziny przed planowanym terminem rozpoczęcia obrony. Link do spotkania w Microsoft Teams zostanie przesłany na adres email nie wcześniej niż dzień przed obroną.
W razie przesłania jedynie skanu lub niekompletnego oświadczenia, nie wzywa się zainteresowanego do jego uzupełnienia. Na skutek niekompletnego oświadczenia publiczność nie zostanie dopuszczona do obrony.
Zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Mateusza Filipczaka
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w związku z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 06.11.2020 r. o godz. 14.00
rozpocznie sięZDALNA PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Mateusza Filipczaka
na temat: „Brak zagrożenia dla dobra prawnego a przestępstwa abstrakcyjnego narażenia na niebezpieczeństwo”.
Promotor: dr hab. Agnieszka Liszewska, prof. UŁ
Recenzenci:
prof. dr hab. Jarosław Majewski – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie,
prof. dr hab. Piotr Kardas - Uniwersytet Jagielloński.Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Transmisja publicznej obrony odbędzie się przy użyciu narzędzia Microsoft Teams. Link do uczestnictwa w publicznej obronie zostanie udostępniony po złożeniu oświadczenia RODO podpisanego tradycyjnie (złożonego w wersji papierowej) lub podpisem kwalifikowanym albo profilem zaufanym (złożonego w formie elektronicznej na adres email pd@wpia.uni.lodz.pl) na minimum 2 godziny przed planowanym terminem rozpoczęcia obrony. Link do spotkania w Microsoft Teams zostanie przesłany na adres email nie wcześniej niż dzień przed obroną.
W razie przesłania jedynie skanu lub niekompletnego oświadczenia, nie wzywa się zainteresowanego do jego uzupełnienia. Na skutek niekompletnego oświadczenia publiczność nie zostanie dopuszczona do obrony.
Zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Michała Matuszaka
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w związku z art. 179 ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 31.08.2020 r. o godz. 1100 rozpocznie się
ZDALNA PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pana mgr. Michała Matuszaka
na temat: „Umowa o pracę sportową”.
Promotor: dr hab. Krzysztof Stefański, prof. UŁ
Recenzenci:
dr hab. Agnieszka Górnicz-Mulcahy – Uniwersytet Wrocławski,
dr hab. Krzysztof Walczak - Uniwersytet Warszawski.Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Transmisja publicznej obrony odbędzie się przy użyciu narzędzia Microsoft Teams. Link do uczestnictwa w publicznej obronie zostanie udostępniony po złożeniu oświadczenia RODO podpisanego tradycyjnie (złożonego w wersji papierowej) lub podpisem kwalifikowanym albo profilem zaufanym (złożonego w formie elektronicznej na adres email pd@wpia.uni.lodz.pl) na minimum 2 godziny przed planowanym terminem rozpoczęcia obrony.
W razie przesłania jedynie skanu lub niekompletnego oświadczenia, nie wzywa się zainteresowanego do jego uzupełnienia. Na skutek niekompletnego oświadczenia publiczność nie zostanie dopuszczona do obrony.
Zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Justyny Sadowskiej
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2015 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w związku z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 24.07.2020 r. o godz. 10.00
rozpocznie sięZDALNA PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr. Justyny Sadowskiej
na temat: „Postępowanie cywilne w sprawach z zakresu transplantacji”.
Promotor: dr hab. Ireneusz Kunicki, prof. UŁ
Recenzenci:
a)dr hab. Agnieszka Góra-Błaszczykowska, prof. O.P.Jindal University (Indie)
b)dr hab. Joanna Mucha, prof. UAM- Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.Pracę wyłożono do wglądu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Transmisja publicznej obrony odbędzie się przy użyciu narzędzia Microsoft Teams. Link do uczestnictwa w publicznej obronie zostanie udostępniony po złożeniu oświadczenia RODO podpisanego tradycyjnie (złożonego w wersji papierowej) lub podpisem kwalifikowanym albo profilem zaufanym (złożonego w formie elektronicznej na adres email pd@wpia.uni.lodz.pl) na minimum 2 godziny przed planowanym terminem rozpoczęcia obrony.
W razie przesłania jedynie skanu lub niekompletnego oświadczenia, nie wzywa się zainteresowanego do jego uzupełnienia. Na skutek niekompletnego oświadczenia publiczność nie zostanie dopuszczona do obrony.
Zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Aleksandry Drożdż
Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. 2018 r. poz. 261) w związku z art. 179 ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669), uprzejmie informuję, że w dniu 30.06.2020 r. o godz. 10.30 rozpocznie się
ZDALNA PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ
Pani mgr Aleksandry Drożdż
na temat: „Protection of natural persons with regard to automated individual decision- making in the General Data Protection Regulation”.
Promotor: dr hab. Joanna Połatyńska, prof. UŁ
Recenzenci:
a) dr hab. Barbara Mielnik, prof. UWr
b) dr hab. Agnieszka Grzelak, prof. ALK
Z pracą można zapoznać się w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Matejki 32. Praca w wersji elektronicznej jest udostępniona na jednym stanowisku komputerowym.
Streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczone zostało na stronie https://www.wpia.uni.lodz.pl/doktorant/przewody-doktorskie
Transmisja publicznej obrony odbędzie się przy użyciu narzędzia Microsoft Teams. Link do uczestnictwa w publicznej obronie zostanie udostępniony po złożeniu oświadczenia RODO podpisanego tradycyjnie (złożonego w wersji papierowej) lub podpisem kwalifikowanym albo profilem zaufanym (złożonego w formie elektronicznej na adres email pd@wpia.uni.lodz.pl) na minimum 2 godziny przed planowanym terminem rozpoczęcia obrony. Link do spotkania w Microsoft Teams zostanie przesłany na adres email nie wcześniej niż dzień przed obroną.
UWAGA! W razie przesłania jedynie skanu lub niekompletnego oświadczenia, nie wzywa się zainteresowanego do jego uzupełnienia. Na skutek niekompletnego oświadczenia publiczność nie zostanie dopuszczona do obrony.
-
streszczenia i recenzje
Pliki do pobrania
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Marcina Kraśniewskiego
zipStreszczenia i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Jablonowskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Sławomiry Lerman-Balsaux
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Roberta Krasonia
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Mateusza Filipczaka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Jarosława Pączka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Wojciecha Malesy
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Michała Matuszaka
zipStreszczenia i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Aleksandry Drożdż
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Krzysztofa Nawrockiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Justyny Sadowskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Justyny Sadowskiej
zipStreszczenia i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Mateusza Osieckiego
zipStreszczenia i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Mateusza Osieckiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Tomasza Furmanka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Tomasza Furmanka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Jarosława Olesiaka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Jarosława Olesiaka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Łukasz Pajor
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Łukasz Pajor
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Amadeusz Małolepszy
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Amadeusz Małolepszy
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Aleksandry Krajewskiej (Barwaniec)
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Aleksandry Krajewskiej (Barwaniec)
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Dominiki Sujki-Kujawiak
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Dominiki Sujki-Kujawiak
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Karoliny Mendeckiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Karoliny Mendeckiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Miłosza Jarzyńskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Miłosza Jarzyńskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Łukasza Sztycha
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Łukasza Sztycha
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Anny Gross
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Anny Gross
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Miernickiej Irminy
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Miernickiej Irminy
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Sebastiana Matyjka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Sebastiana Matyjka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Mateusza Balcerzaka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Mateusza Balcerzaka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Patory Krystyny
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Patory Krystyny
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Szymorek-Chachuły Karoliny
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Szymorek-Chachuły Karoliny
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Dawida Van Kędzierskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Dawida Van Kędzierskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mg_ Marcina Raua
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mg_ Marcina Raua
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Sulczewskiej Krystyny
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Sulczewskiej Krystyny
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Olczyk Adam
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Olczyk Adam
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Kamińska Paulina
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Kamińska Paulina
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Sowińskiej Moniki
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Sowińskiej Moniki
zipStreszczenia i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Laszczyk Anny
zipStreszczenia i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Laszczyk Anny
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Rodak Katarzyny
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Rodak Katarzyny
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Goss-Przyguckiej Marty
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Goss-Przyguckiej Marty
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Jędraszek-Karwasik Moniki
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Jędraszek-Karwasik Moniki
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_ Federowicza Kamila
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_ Federowicza Kamila
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Nowak Filip
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Nowak Filip
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Piątkowskiego Mateusza
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Piątkowskiego Mateusza
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Jarosława Brzezińskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Jarosława Brzezińskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Bocheńskiego Tobiasza
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Bocheńskiego Tobiasza
zipStreszczenia i recenzje rozprawy doktrskiej mgr Agnieszki Jablonowskiej
zipstreszczenie w języku angielskim mgr. Jarosława Brzezińskiego
zipstreszczenie w języku angielskim mgr. Jarosława Brzezińskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_ Wojciecha Sulczewskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_ Wojciecha Sulczewskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Tylińskiej Eweliny
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Tylińskiej Eweliny
zipStreszczenie i recenzje mgr. Bartosza Baci
zipStreszczenie i recenzje mgr. Bartosza Baci
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Jarosława Dusia
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Jarosława Dusia
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Michała Chmielnickiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Michała Chmielnickiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Jachowicz
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Jachowicz
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Macieja Wojtunia
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Macieja Wojtunia
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Urbańska_Arendt_Marta
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Urbańska_Arendt_Marta
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Sperki - Cieciura Aliny
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Sperki - Cieciura Aliny
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Patryka Kowalskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Patryka Kowalskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Świąder Michał
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Świąder Michał
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Roberta Trzaskowskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Roberta Trzaskowskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Juliana Smorąga
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Juliana Smorąga
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Marcina Fiedukowicza
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Marcina Fiedukowicza
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Piotra Zdzienickiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Piotra Zdzienickiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Moniki Kapusty
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Moniki Kapusty
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Anny Kempy-Dymińskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Anny Kempy-Dymińskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Alicji Pawłowskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Alicji Pawłowskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Pauliny Łazutki
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Pauliny Łazutki
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Marcina Kostwińskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Marcina Kostwińskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Łukasza Łukowskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Łukasza Łukowskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Wojciecha Jaworskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Wojciecha Jaworskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Przemysława Sztejny
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Przemysława Sztejny
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Piotr Misztala
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Piotr Misztala
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Michała Lewoca
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Michała Lewoca
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Anny Nowakowskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Anny Nowakowskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Małgorzaty Kurzac
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Małgorzaty Kurzac
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Katarzyny Zwolińskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Katarzyny Zwolińskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Piotra Dębkowskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Piotra Dębkowskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Anny Głogowskiej-Balcerzak
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Anny Głogowskiej-Balcerzak
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Grosińskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Grosińskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Grzegorza Heleniaka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Grzegorza Heleniaka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Jakuba Głowacza
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Jakuba Głowacza
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Pauli Białkowskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Pauli Białkowskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Anety Nowak-Piechoty
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Anety Nowak-Piechoty
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Jarosława Chamernika
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Jarosława Chamernika
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Bartosza Trochy
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Bartosza Trochy
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Damiana Krakowiaka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Damiana Krakowiaka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Małgorzaty Sęk
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Małgorzaty Sęk
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Izabeli Florczak
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Izabeli Florczak
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Baj
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Baj
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Mateusza Kamińskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Mateusza Kamińskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Mateusza Radzińskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Mateusza Radzińskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Tomasza Godlewskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Tomasza Godlewskiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Wojciecha Sztuby
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Wojciecha Sztuby
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Ewy Pietrzak
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Ewy Pietrzak
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Joanny Derlatki
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Joanny Derlatki
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Anety Wilk
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Anety Wilk
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Michała Wilka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr. Michała Wilka
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Agaty Kłosińskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Agaty Kłosińskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Jolanty Gorącej-Paczuskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Jolanty Gorącej-Paczuskiej
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Anny Kopały
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Anny Kopały
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Jarosława Dusia
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Jarosława Dusia
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Michała Chmielnickiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Michała Chmielnickiego
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Jachowicz
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Jachowicz
zipStreszczenie i recenzje rozprawy doktorskiej mgr_Macieja Wojtunia