24.11.2020 Dla doktorantów

13-21 lutego 2021 r.

Szczegóły:
www.kolegiumlegislacji.pl

Rządowe Centrum Legislacji objęło patronatem honorowym autorski projekt edukacyjny Kolegium Legislacji skierowany do 30 wybranych w drodze konkursu studentów prawa z całej Polski.
Projekt ma na celu umożliwić zaangażowanym naukowo i społecznie studentom wzięcie udziału w serii wykładów i warsztatów poświęconych zagadnieniom prawnym i społecznym prowadzonych przez grupę wyspecjalizowanych prawników, polityków, urzędników i inne osoby pełniące istotne funkcje w aparacie państwowym Rzeczypospolitej Polskiej. Tłem teoretycznych i praktycznych zajęć będzie wszechobecny kryzys gospodarczo-społeczny związany z pandemią Covid-19.

Projekt stworzony został z intencją integracji młodego pokolenia wokół wartości takich jak: słuszne prawo, dobra legislacja, patriotyzm, właściwe i skuteczne rządzenie, dobro wspólne  oraz poszanowanie tradycji.
W dniach 13-21 lutego 2021 r. w ramach projektu Kolegium Legislacji przewidziano organizację cyklu zajęć dotyczących reagowania i zarządzania państwem w sytuacjach wyjątkowych z położeniem szczególnego nacisku na obecny tzw. „kryzys covidowy”.

Studenci dowiedzą się między innymi o:

- procesie legislacyjnym od momentu podjęcia decyzji politycznej do wdrożenia jej

w życie w instytucji wykonawczej (od pomysłu do wykonania);

- procesie decyzyjnym w kontekście wdrażania ustaw antykryzysowych;

- reagowaniu przez państwo na dynamiczną sytuację nadzwyczajną;

- kwestiach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa państwu w czasie kryzysu;

- prawidłowym, dobrym i rzetelnym tworzeniu właściwych aktów prawnych (warsztaty legislacyjne np. z tworzenia aktów normatywnych).

Zespół ekspertów dokona wyboru 30 najlepszych zgłoszeń. Ich autorzy zostaną zaproszeni na tygodniowy zjazd w ramach projektu Kolegium Legislacji, który będzie realizowany w Warszawie w dniach 13-21 lutego 2021 r.

Postępowanie rekrutacyjne zostało podzielone na trzy etapy, które będą odbywać się zgodnie z następującym harmonogramem:
a. Etap I rekrutacji: 23.11.2020 r. – 18.12.2020 r.
Wyniki I etapu rekrutacji: 20.12.2020 r.

b. Etap II rekrutacji: 21.12.2020 r. – 23.12.2020 r.
Wyniki II etapu rekrutacji: 04.01.2021 r.

c. Etap III rekrutacji: 05.01.2020 – 18.01.2020 r.
Wyniki rekrutacji: 22.01.2020 r.

Szczegółowe warunki oraz zasady rekrutacji dostępne są na stronie internetowej:

www.kolegiumlegislacji.pl