Niestacjonarne zaoczne Studia II stopnia
-
O kierunku
Celem kierunku jest wykształcenie wysokiej klasy specjalistów z zakresu prawa podatkowego i rachunkowości, dysponujących merytoryczną oraz praktyczną wiedzą, niezbędną w szeroko pojętym sektorze gospodarczym. Kierunek prowadzony jest wspólnie przez wydziały Prawa i Administracji oraz Zarządzania UŁ.
2-letnie uzupełniające studia magisteskie, prowadzone w trybie zaocznym.
Kierunek Prawo podatkowe i rachunkowość ma charakter innowacyjny i interdyscyplinarny; łączy wybrane elementy kształcenia na kierunkach Prawo i Administracja, w zakresie prawa podatkowego, prawa gospodarczego i prawa handlowego z wybranymi elementami kształcenia na kierunkach Finanse i rachunkowość, Rachunkowość oraz Zarządzanie. Obejmuje kompendium wiedzy w zakresie rachunkowości jednostek gospodarczych oraz podatków obciążających przedsiębiorców. Wiedza zdobyta w trakcie studiów na tym kierunku pozwoli jego absolwentom na współuczestnictwo w szeroko rozumianym doradztwie biznesowo – podatkowym, w tym na: prowadzenie podatkowo-prawnej obsługi przedsiębiorstwa, sporządzanie i analizę sprawozdań finansowych, prowadzenie ksiąg rachunkowych.
Dzięki wszechstronnej i interdyscyplinarnej formule studiów absolwent kierunku jest przygotowany do rozwoju w przyszłości własnej kariery zawodowej przez zdobycie kwalifikacji i uprawnień pozwalających m.in. na pracę w charakterze:
• pracownika organów administracji skarbowej,
• głównego księgowego,
• kierownika biura rachunkowego,
• kierownika działu finansowego,
• dyrektora finansowego.Patronat nad kierunkiem objęła Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Studia Prowadzone są wspólnie z WYDZIAŁEM ZARZĄDZANIA UŁ
-
Rekrutacja
Dla absolwentów studiów pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich – na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, a w przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń w pierwszej kolejności zostaną przyjęte osoby posiadające dyplom ukończenia kierunku studiów należącego do obszaru nauk społecznych.
Orientacyjny limit miejsc: 150
Kierunek zostanie uruchomiony, gdy zgłosi się co najmniej 40 osób