04.09.2020 Klinika prawa

Rekrutacja do Kliniki Prawa 2020/2021

21 września - 23 października 2020

Drodzy Studenci!

Zapraszamy Was do udziału w Klinice Prawa w nowym roku akademickim 2020/2021. W tym roku Klinika Prawa będzie działała nieco inaczej niż dotychczas, jednak postaramy się, żebyście – mimo niesprzyjających warunków – mogli jak najwięcej się nauczyć. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące naszej działalności w tym roku.

Kto może zgłosić się do Kliniki Prawa?

• Studenci IV roku prawa (studia stacjonarne i niestacjonarne)
  • Studenci II roku USM administracji (studia stacjonarne)

– w razie niezamknięcia sesji do 23 października prosimy o indywidualny kontakt mailowy pod adresem klinika@wpia.uni.lodz.pl

Jak przebiega rekrutacja do Kliniki Prawa?

1. Wysłanie formularza zgłoszeniowego do 23 października:

Formularz - grupa zwykła (udzielanie porad prawnych)

Formularz - grupa mediacji

2. Wzięcie udziału w rozmowie rekrutacyjnej 26 października (Teams)

Czym różni się grupa zwykła od grupy mediacji?

Do grupy zwykłej przyjmowane są osoby, które chcą udzielać porad prawnych. W grupie mediacji nie udziela sie porad prawnych klientom, ale uczestniczy się w warsztatach o mediacji oraz w spotkaniach z mediatorami. Nie można być jednocześnie w grupie zwykłej i w grupie mediacji.

W jakiej formie będą odbywały się zajęcia?

Co do zasady zajęcia będą odbywały się zdalnie. Szkolenie psychologiczne i ćwiczenia z psychologii odbędą się w formie stacjonarnej, ale osoby, które będą wolały uczestniczyć w szkoleniu poprzez Teams, będą miały taką możliwość. Sprawy klientów będą prowadzone przede wszystkim poprzez e-mail, rozmowy telefoniczne (i na Skype) oraz korespondencję pocztową. W wyjątkowych przypadkach będą organizowane spotkania osobiste z klientem w budynku WPiA. Konsultowanie opinii prawnych z opiekunami merytorycznymi będzie odbywało się za pośrednictwem Teamsa oraz drogą mailową.

Jakie zajęcia są objęte programem Kliniki Prawa?

Grupa zwykła

1. Ćwiczenia z psychologicznych aspektów kontaktów interpersonalnych i pisania pism procesowych (WTORKI 14.30 – 16.00 – semestr zimowy – Teams).
  2. Dyżury w parach– w czasie dyżurów będziecie kontaktować się z klientami umówionymi na dyżur przez biuro Klinki Prawa (1 godzina w tygodniu – cały rok akademicki od 3 listopada, w z wyłączeniem przerw świątecznych i ferii)
  3. Jednorazowe szkolenia na początku roku akademickiego (w tygodniu 26-30 października):
  • Szkolenie administracyjne (Teams) - 1,5h
  • Szkolenie etyczne (Teams) - 1,5h
  • Szkolenie psychologiczne (stacjonarnie lub Teams) - ok. 6h

Grupa mediacji

1. Ćwiczenia z psychologicznych aspektów kontaktów interpersonalnych i pisania pism procesowych (WTORKI 14.30 – 16.00 – semestr zimowy - Teams)
  2. Jednorazowe szkolenie psychologiczne (stacjonarnie lub Teams) na początku roku akademickiego (w tygodniu 26-30 października)
  3. Warsztaty z mediacji (terminy spotkań zostaną ustalone przez grupę z opiekunem grupy mediacji)