18.02.2016 nasze sukcesy

I miejsce pod względem zdawalności na aplikację ogólną

Po raz ósmy Ministerstwo Sprawiedliwości podsumowało wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze. Miło nam poinformować, że w tym roku nie tylko udało nam się obronić drugie miejsce pod względem zdawalności na aplikacje korporacyjne, ale także zająć

pierwszą pozycję pod względem zdawalności do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Jest to sukces nas wszystkich: oczywiście na pierwszym miejscu absolwentów, którzy przez cały czas trwania studiów walczyli o jak najlepsze wyniki, ale także wykładowców, którzy od lat dokładają wszelkich starań, by poziom nauczania na naszej uczelni zapewniał jak najlepszy start przyszłym prawnikom.

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

Analizy wyników po egzaminach wstępnych Ministerstwo Sprawiedliwości dokonuje od 2008 roku. W tym roku w zestawieniu uwzględnione zostały również wyniki egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą. W 2015 roku zainteresowanych zdawaniem na aplikację korporacyjną bezpośrednio po ukończeniu studiów na Wydziale Prawa i Administracji UŁ było 179 osób:

• aplikacja adwokacka - 64 osoby
  • aplikacja radcowska - 90 osób
  • aplikacja notarialna – 12 osób
  • aplikacja komornicza – 13 osób,

oraz na aplikację ogólną - 97 osób.

Odsetek zakwalifikowanych na aplikację ogólną w 2015 roku absolwentów WPiA osiągnął pułap 21,3% w stosunku do przystępujących do konkursu. Wynik ten był najwyższy w całej Polsce.

KURS NA APLIKCJE NA WPIA UŁ