02.03.2017 nasze sukcesy

IX podsumowanie wyników egzaminów na aplikacje prawnicze

IX podsumowanie wyników egzaminów na aplikacje prawnicze

Po raz dziewiąty Ministerstwo Sprawiedliwości podsumowało wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze. Miło nam poinformować, że w tym roku nie tylko udało nam się  ponownie obronić drugie miejsce pod względem zdawalności na aplikacje korporacyjne, ale także zająć pierwszą pozycję pod względem wysokości sumy punktów uzyskanych za rozwiązanie częsci testowej oraz kazusów w konkursie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (III miejsce w Polsce pod względem odsetka zdawalności).

Jest to sukces nas wszystkich: oczywiście na pierwszym miejscu absolwentów, którzy przez cały czas trwania studiów walczyli o jak najlepsze wyniki, ale także wykładowców, którzy od lat dokładają wszelkich starań, by poziom nauczania na naszej uczelni zapewniał jak najlepszy start przyszłym prawnikom.

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

Analizy wyników po egzaminach wstępnych Ministerstwo Sprawiedliwości dokonuje od 2008 roku. W 2016 roku zainteresowanych zdawaniem na aplikację korporacyjną bezpośrednio po ukończeniu studiów na Wydziale Prawa i Administracji UŁ było 147 osób:

• aplikacja adwokacka - 47 osób
  • aplikacja radcowska - 87 osób
  • aplikacja notarialna - 12 osób
  • aplikacja komornicza - 1 osoba,

oraz na aplikację ogólną - 98 osób.

Liczba absolwentów WPiA zakwalifikowanych na aplikację ogólną w 2016 roku wyniosła 18 osób.

KURS NA APLIKCJE NA WPIA UŁ