05.04.2019 nasze sukcesy

Łódzcy Studenci w światowej elicie

Po sukcesie w krajowych eliminacjach konkursu im. Jessupa, Studenci WPiA UŁ są już w Waszyngtonie. Biorą tam udział w Światowym Finale tego turnieju. Z uwagi na rangę oraz powszechny udział najlepszych szkół prawa z całego globu, The Jessup Moot Court Competition uznawany jest za mistrzostwa świata młodych prawników specjalizujących się w prawie międzynarodowym. Uczestnicy biorą udział w symulacji rozprawy przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

W rundzie wstępnej, reprezentujący Polskę studenci WPiA UŁ mierzą się z reprezentacjami Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Iraku oraz Ugandy.

Zespół występuje w składzie: Monika Danilczuk, Franciszek Jędras, Alicja Ozimek, Agata Szczepańska oraz Jakub Wojtasik. Opiekunami studentów są dr hab. Joanna Połatyńska oraz dr hab. Marek Wasiński z Katedry Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych WPiA UŁ.

Pobyt w Waszyngtonie jest możliwy dzięki wsparciu Władz UŁ, Władz WPiA UŁ oraz Województwa Łódzkiego, które jest naszym Partnerem Regionalnym. Dziękujemy!