25.05.2016 nasze sukcesy

Medal Universitas Lodziensis Alumno Laude Dignissimo dla studenta WPIA

Z przyjemnością informujemy, że na uroczystym posiedzeniu Senatu UŁ Przewodniczący Samorządu Studentów WPiA UŁ - Marcin Imiołczyk został odznaczony Medalem Universitas Lodziensis Alumno Laude Dignissimo (Za wybitną działalność studencką i doktorancką na rzecz i dla dobra Uniwersytetu Łódzkiego).

Jest to najwyższe odznaczenie studencko - doktoranckie na Uniwersytecie Łódzkim!

Marcin jest studentem V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, w tym roku przygotowuje pracę magisterską w Katedrze Prawa Konstytucyjnego pod kierunkiem prof. dr. hab. Krzysztofa Skotnickiego. Po uzyskaniu tytułu magistra planuje podjęcie studiów III stopnia oraz złożenie egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką albo radcowską.

Doceniony został za działalność na rzecz Uniwersytetu Łódzkiego, którą prowadzi od początku studiów.
Marcin działa m.in. w Uczelnianej Rady Samorządu Studentów, Uczelnianej Komisji Stypendialno - Socjalnej, w kadencji 2012 - 2016 wykonuje mandat w Senacie UŁ, w ramach którego pracuje w Komisji Dyscyplinarnej dla Studentów, w kadencji 2016 - 2020 został wybrany do Kolegium Elektorów Uniwersytetu Łódzkiego oraz ponownie do Senatu. Ponadto jest zastępcą Redaktora Naczelnego Serii Wydawniczej Uniwersytetu Łódzkiego „Publikacje Młodych Naukowców".

Poza działalnością ogólnouczelnianą jest także aktywnym członkiem społeczności wydziałowej - w ramach Wydziałowej Rady Samorządu Studentów WPiA UŁ (od 2015 jako jej przewodniczący) oraz jako członek Kolegium Elektorów WPiA UŁ oraz Rady Wydziału PiA UŁ.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!