Osobami udzielającymi informacji w sprawie projektu są:

Monika Staniszewska
kierownik projektu
(42/635-47-26, mstaniszewska@wpia.uni.lodz.pl)

Marcin Ścisło,
koordynator ds. finansów
(42/635-63-48, mscislo@wpia.uni.lodz.pl)

Biuro projektu UŁ:

Uniwersytet Łódzki
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego
Kopcińskiego 8/12, pokój 2.12, 2.13

szkoleniankck@wpia.uni.lodz.pl

• O projekcie

Z przyjemnością informujemy, że Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego rozpoczął realizację projektu „NKCK - Nadzór nad komornikami i czynnościami komorników oraz kontroli finansowej kancelarii komorniczych – szkolenia dla kadry sądów rejonowych” realizowanego w ramach środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.17 Skuteczny wymiar sprawiedliwości.

Projekt realizowany jest w partnerstwie:

Cel projektu

Celem głównym projektu jest opracowanie 3 specjalistycznych programów szkoleniowych z zakresu nadzoru nad czynnościami komorników i nad komornikami (nadzór judykacyjny, nadzór administracyjny) i kontroli finansowej nad kancelariami komorniczymi oraz wdrożenie nowej dedykowanej oferty szkoleniowej dla 1500 pracowników sądów rejonowych i sędziów wizytatorów z obszaru całej Polski, w tym:

• prezesów sądów rejonowych i sędziów wizytatorów (z zakresu nadzoru administracyjnego nad komornikami),
    • sędziów wydziałów cywilnych sądów rejonowych i referendarzy sądowych (z zakresu nadzoru judykacyjnego nad czynnościami komorników z elementami nadzoru administracyjnego),
    • urzędników sądów rejonowych (z zakresu czynności podejmowanych w sekretariatach sądowych w ramach nadzoru administracyjnego nad komornikami i kontroli finansowej kancelarii komorniczych) służącej podniesieniu kompetencji uczestników z zakresu nadzoru nad komornikami i czynnościami komorników oraz kontroli finansowej kancelarii komorniczych  i zakłada opracowanie programów szkoleniowych z zakresu nadzoru nad czynnościami komorników i nad komornikami (nadzór judykacyjny, nadzór administracyjny) i kontroli finansowej nad kancelariami komorniczymi,

a następnie zorganizowanie i przeprowadzenie na ich podstawie specjalistycznych szkoleń.

Cel główny zostanie osiągnięty w drodze realizacji pakietu zadań w postaci:

• opracowania programów szkoleń w konsultacji z Ministerstwem Sprawiedliwości,
    • opracowania materiałów szkoleniowych,
    • przeprowadzenia rekrutacji uczestników we współpracy z kierownictwem sądów oraz Ministerstwem Sprawiedliwości,
    • przeprowadzenia specjalistycznych szkoleń,
    • opracowania zestawu wskazówek do prowadzenia nadzoru nad działalnością komorników (standardów nadzoru).

Udział w projekcie jest dla Uczestników bezpłatny.

Etapy rekrutacji do projektu

ETAP I – dokonanie zgłoszenia droga on-line

ETAP II – ogłoszenie wstępnych wyników rekrutacji

ETAP III – nadesłanie oryginalnych dokumentów

Dokumenty rekrutacyjne zostaną wkrótce udostępnione.

W ramach projektu powstaną trzy specjalistyczne programy szkoleniowe:

• program dla prezesów sądów rejonowych i sędziów wizytatorów z zakresu nadzoru administracyjnego nad komornikami (szacowana liczba uczestników ok. 360 osób),
    • program dla sędziów wydziałów cywilnych sądów rejonowych i referendarzy sądowych z zakresu nadzoru judykacyjnego nad czynnościami komorników z elementami nadzoru administracyjnego (szacowana liczba uczestników ok. 720 osób),
    • program dla urzędników sądów rejonowych z zakresu czynności podejmowanych w sekretariatach sądowych, w ramach nadzoru administracyjnego nad komornikami i kontroli finansowej kancelarii komorniczych (szacowana liczba uczestników ok. 420 osób).

Okres realizacji projektu: 1 maja 2017 r. – 31 grudnia 2018 r.

Szkolenia oferowane przez Uniwersytet Łódzki

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odpowiedzialny jest za realizacje szkoleń adresowanych do:

• prezesów sądów rejonowych,
    • sędziów wydziałów cywilnych,
    • sędziów - wizytatorów,
    • referendarzy sądowych,
    • urzędników sądowych

zatrudnionych w sądach apelacji łódzkiej, warszawskiej, lubelskiej, rzeszowskiej i krakowskiej.

DOKUMENTY REKRUTACYJNE

Regulamin udziału w projekcie - obowiązujący do dnia 24 maja 2018 r.

Regulamin udziału w projekcie - obowiązujący oD dnia 25 maja 2018 r.

REGULAMIN UDZIAŁU W PROJEKCIE - OBOWIĄZUJĄCY OD DNIA 9 lipca 2018 R.

REGULAMIN UDZIAŁU W PROJEKCIE - OBOWIĄZUJĄCY OD DNIA 16 października 2018 R.

Regulamin udziału w projekcie - wersja archiwalna

Załącznik nr 1 - Deklaracja uczestnictwa w projekcie

Załącznik nr 2 - Zaświadczenie o zatrudnieniu oraz zgoda prezesa sądu

Załącznik nr 3 - Wzór oświadczenia uczestnika projektu o wyrażenie zgody na przet. danych osobowych - obowiązujący do dnia 24 maja 2018 r.

Załącznik nr 3 - Wzór oświadczenia uczestnika projektu o wyrażenie zgody na przet. danych osobowych - obowiązujący od dnia 25 maja 2018 r.

Załącznik nr 4 - Zakres formularza rekrutacyjnego

Załącznik nr 4 - Zakres formularza rekrutacyjnego - OBOWIĄZUJĄCY OD DNIA 16 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

Załącznik nr 5 - Oświadczenie  wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku

Załącznik nr 6 - Wzór oświadczenia uczestnika