Projekt DOBRY STAŻ – DOBRY START. Profilowane programy stażowe dla Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

Kierownik projektu:
dr Izabela Florczak
iflorczak@wpia.uni.lodz.pl
Pok. 3.72

Biuro Projektu:
dr Katarzyna Kuszewska
mgr Karol Mordel
E: dobrystaz-dobrystart@wpia.uni.lodz.pl

• O projekcie

Projekt DOBRY STAŻ – DOBRY START . Profilowane programy stażowe dla Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Poddziałanie 3.1. Zakłada on organizację płatnych staży dla 202 studentów studiów stacjonarnych WPiA UŁ. Budżet projektu wynosi łącznie 2 427 360, 77 zł. Główne cele projektu to ułatwienie Studentom wejścia na rynek pracy, zdobycie przez nich doświadczenia zawodowego oraz, od strony pracodawców – możliwość rekrutacji przyszłych kadr.

Projekt przewiduje 4 płatne programy stażowe:

• Specjalista ds. polityki społecznej

Program kierowany jest do studentów II roku polityki społecznej na I stopniu (studia stacjonarne).
     Liczba miejsc: 12

• Junior administracji

Program kierowany jest do studentów II roku administracji na I stopniu (studia stacjonarne).
    Liczba miejsc: 50

• Senior administracji

Program kierowany jest do studentów I roku administracji na II stopniu (studia stacjonarne).
    Liczba miejsc: 60

• Będę prawnikiem

Program kierowany jest do studentów  IV roku prawa (studia stacjonarne).
    Liczba miejsc: 80

Staże będą odbywać się w okresie VI-XI 2018 r. Długość trwania staży wynosić będzie do 16 tygodni przy uwzględnieniu ich łącznego wymiaru - 360 godzin. Wynagrodzenie stażysty wynosić będzie 18,50 zł brutto za godzinę stażu. Warunkiem uczestnictwa w stażu są odbyte obowiązkowe praktyki studenckie.

Rekrutacja studentów do programów stażowych będzie trwać w okresie IV-V 2018 r.

• Pracodawcy

Instytucje przyjmujące studentów na staż:

Główny Urząd Statystyczny

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Najwyższa Izba Kontroli

Państwowa Inspekcja Pracy. Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi

Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi

Prokuratura Regionalna w Łodzi

Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi

Rzecznik Finansowy

Rzecznik Praw Dziecka