Polska Sieć Naukowa Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego

Osoby odpowiedzialne za stworzenie sieci:

Prof. Mirosław Włodarczyk
Dr Izabela Florczak
Dr Marta Otto

E: cooperante@wpia.uni.lodz.pl

Celem wyrażenia chęci przystąpienia do sieci należy wysłać stosowną informację na powyższy adres mailowy.

Polska Sieć Naukowa Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego COOPERANTE (Polish Labour Law and Social Security Research Network, COOPERANTE).

Polska Sieć Naukowa Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego COOPERANTE (Polish Labour Law and Social Security Research Network, COOPERANTE), afiliowana przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, powstaje z myślą powołania do życia ogólnopolskiej platformy wymiany informacji naukowych dotyczących prawa pracy i zabezpieczenia społecznego.

• zamierzone cele

COOPERANTE, wzorem rozrastających się na świecie sieci naukowych zajmujących się problematyką prawa pracy i zabezpieczenia społecznego (vide inter alia Labour Law Research Network, European Labour Law Network, New Zealand Labour Law Society, Centre de recherche interuniversitaire sur la mondialisation et le travail, Kanada),  stwarzać będzie jej członkom możliwość dotarcia za pośrednictwem specjalnie utworzonej w tym celu strony internetowej do naukowców i strategicznych partnerów społecznych z informacjami o aktualnych konferencjach, seminariach, publikacjach oraz prowadzonych projektach badawczych. Dodatkowo, COOPERANTE dążyć będzie również do pogłębienia współpracy polskiego środowiska naukowego z partnerami zagranicznymi, w ramach organizowanych w cyklu dwuletnim konferencji międzynarodowych, jak również promocji na platformie internetowej wydarzeń naukowych o charakterze międzynarodowym organizowanych w Polsce.

• Planowane działania

Celem wypełnienia założeń działalności sieci niezbędne będzie stworzenie platformy internetowej umożliwiającej wysyłanie newslettera, na której prezentowane będą bieżące wydarzenia naukowe objęte zakresem informacji udzielanych przez sieć.

Głównymi aktywnościami sieci będą:

• bieżący transfer informacji o aktualnych konferencjach, seminariach i publikacjach do osób zapisanych do newslettera;
    • stworzenie bazy teleadresowej polskich ośrodków naukowych zajmujących się problematyką prawa pracy i zabezpieczenia społecznego należących do sieci;
    • stworzenie bazy teleadresowej naukowców zajmujących się problematyką prawa pracy i zabezpieczenia społecznego udostępnianej za ich zgodą innym osobom należącym do sieci;
    • organizowanie z dwuletnią częstotliwością międzynarodowych konferencji naukowych pozwalających na nawiązanie współpracy z naukowcami z ośrodków zagranicznych.
    • promocja na platformie internetowej Sieci wydarzeń naukowych o charakterze międzynarodowym organizowanych w Polsce.