Pozycja prawna inspektora ochrony danych

28 września 2018 r.
WPiA UŁ
Sala Rady Wydziału (0.14)

W dniu 28 września 2018 r. na Wydziale Prawa i Administracji UŁ odbyła się kolejna Ogólnopolska Konferencja Naukowa nt. „Pozycja prawna inspektora ochrony danych” pod patronatem honorowym Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Łódzkiego oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Patronat medialny nad konferencją objęły „Studia Prawno-Ekonomiczne”, reprezentowane przez Redaktor Naczelną prof. zw. dr hab. Annę Pikulską-Radomską.

Uroczystego otwarcia Konferencji dokonali prof. nadzw. dr hab. Teresa Wyka - Kierownik Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją WPiA UŁ, prof. nadzw. dr hab. Agnieszka Liszewska, Dziekan WPiA UŁ oraz Mirosław Sanek - Zastępca Prezesa UODO.

Konferencja została poświęcona wieloaspektowej i prawnoporównawczej analizie pozycji prawnej inspektora ochrony danych w świetle najnowszych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych. Podczas tego wydarzenia naukowego głos zabrali pracownicy UODO i przedstawiciele wielu polskich ośrodków akademickich, których wystąpienia stanowiły inspirację do wzięcia udziału w dyskusji dla licznie zgromadzonych uczestników konferencji, w szczególności inspektorów ochrony danych.