III. Ogólnopolska Konferencja Naukowa Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich

III. Ogólnopolska Konferencja Naukowa Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich

25 maja 2016 r.

Sala Rady Wydziału
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego
ul. Kopciński 8/12
Łódź

Katedra Europejskiego Prawa Gospodarczego, Katedra Prawa Gospodarczego Publicznego oraz Naukowe Koło Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Polską Fundacją Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowej Ius Publicum i Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, przy współpracy z Urzędem Transportu Kolejowego zapraszają na III. Ogólnopolską Konferencję Naukową „Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich", która odbędzie się 25 maja 2016 r. w Łodzi.

• cele

Celem konferencji jest poznanie i zrozumienia procesów zachodzących na rynku pasażerskich przewozów kolejowych, wymiana poglądów i doświadczeń między przedstawicielami nauki, administracji oraz biznesu. Konferencja jest także sposobnością do zainteresowania studentów i doktorantów regulacją sektora kolejowego.

• program

Program III. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich" znajduje się w PLIKACH DO POBRANIA.

• udział w konferencji

Osoby zainteresowane biernym udziałem w Konferencji prosimy o przesyłanie zgłoszenia na adreskonferencja.kolejowa2016@wpia.uni.lodz.pl do 24 maja 2016 r.
    Opłata konferencyjna wynosi 50 zł. Z opłaty zwolnieni są organizatorzy, autorzy referatów, uczestnicy dyskusji panelowych oraz doktoranci niezatrudnieni w kancelariach prawniczych i firmach konsultingowych oraz wszyscy studenci. Wpłaty prosimy kierować na konto konferencyjne Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego
    nr 42 1240 3028 1111 0010 2943 5358 z dopiskiem „konferencja kolejowa 2016".

• współpraca

Organizatorzy Konferencji zapraszają wszystkie spółki kolejowe, stowarzyszenia, fundacje i osoby prywatne, które są zainteresowane tematyką wydarzenia do współpracy. W tym celu prosimy o kontakt z Marcinem Kraśniewski, przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Konferencji ( marcin.krasniewski@unilodz.eu).

• publikacja

Organizatorzy Konferencji przewidują wydanie recenzowanej monografii pod redakcją prof. dr hab. Marii Królikowskiej-Olczak oraz prof. UŚ dr hab. Mirosława Pawełczyka. W książce zostaną opublikowane referaty wygłoszone podczas Konferencji, sprawozdania z dyskusji oraz prace nadesłane Organizatorom. Prace należy przesyłać do 30 maja 2016 r. na adres: marcin.krasniewski@unilodz.eu. Nadesłane artykuły winny spełniać wymogi wydawnictwa (należy postępować zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi poniżej z jednym wyjątkiem – objętość tekstu do 9009 słów). Osoby zainteresowane opublikowaniem tekstu prosimy o wcześniejszy kontakt (do 16 maja br.) z Marcinem Kraśniewskim, przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Konferencji.

• kontakt

W razie pytań prosimy o kontakt z Marcinem Kraśniewski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji (marcin.krasniewski@unilodz.eu), a w sprawach organizacyjno-finansowych także z Agnieszką Czernek, sekretariat Katedry Europejskiego Prawa Gospodarczego WPiA UŁ ( aczernek@uni.lodz.pl tel. +42 635- 40- 38, 692- 797- 838).