III. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PN. "STUDENT I ENERGIA"

III. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PN. "STUDENT I ENERGIA"

25 kwietnia - 23 maja 2019 r.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

ul. Kopcińskiego 8/12

Kontakt: michalpytkowski89@gmail.com

NAUKOWE KOŁO PRAWA ENERGETYCZNEGO I INNYCH SEKTORÓW INFRASTRUKTURALNYCH UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO MA ZASZCZYT ZAPROSIĆ DO UDZIAŁU W III. OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „STUDENT I ENERGIA”. KONKURS JEST SKIEROWANY DO WSZYSTKICH STUDENTÓW, A JEGO CELEM JEST POPULARYZACJA PRAWA ENERGETYCZNEGO WŚRÓD STUDENTÓW, A TAKŻE ROZWIJANIE AKTYWNOŚCI NAUKOWEJ I ZAWODOWEJ STUDENTÓW W ZAKRESIE REGULACJI SEKTORÓW INFRASTRUKTURALNYCH. <br /> GORĄCO ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

• Informacje ogólne

Naukowe Koło Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych Uniwersytetu Łódzkiego przy współpracy z Kancelarią CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Pośniak i Sawicki Sp. k. organizuje III. Ogólnopolski Konkurs „Student i energia”.

Celem Konkursu jest popularyzacja prawa energetycznego wśród Studentów, a także rozwijanie aktywności naukowej i zawodowej Studentów w zakresie prawnej regulacji sektorów infrastrukturalnych.

Uczestnikiem Konkursu może być każdy Student wyższych uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce. Przez Studenta rozumie się osobę studiującą na jednolitych studiach magisterskich lub studiach pierwszego stopnia lub studiach drugiego stopnia.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

1. W pierwszym etapie Konkursu Uczestnicy rozwiążą test dotyczący wiedzy z zakresu prawa energetycznego za pomocą platformy internetowej
    2. W drugim etapie Uczestnicy przygotowują oraz zaprezentują przed Jury, artykuł naukowy na jeden z tematów podanych przez Organizatora.

W Konkursie dla Zwycięzców przygotowane zostaną nagrody:

PŁATNE PRAKTYKI W KANCELARII CMS CAMERON MCKENNA NABARRO OLSWANG POŚNIAK I SAWICKI SP. K.

RZECZOWE W POSTACI GADŻETÓW KANCELARII CMS

• I Etap

Pierwszy etap Konkursu polega na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, zamieszczonego na  specjalnie w tym celu utworzonej platformie Internetowej. Rejestracja do platformy zostanie otwarta 25.04.2019 r. Zarejestrowanie się umożliwia udział w konkursie, poprzez wygenerowanie indywidualnego linka do testu. Adres internetowy do rejestracji zostanie podany wkrótce.

Do rozwiązywania testu można podejść jednokrotnie w terminie 29.04.2019 r. o godz. 19:00

Pytania jednokrotnego wyboru punktowane są w skali 0-1 pkt.
    Test wiedzy z prawa energetycznego przygotowuje przedstawiciel Kancelarii CMS.

Oceny testów dokonuje Organizator niezwłocznie po zakończeniu I Etapu Konkursu.

• II Etap

Do drugiego etapu przechodzi 6 uczestników, którzy osiągnęli największą liczbę punktów w pierwszym etapie Konkursu. Drugi etap odbędzie się przy okazji Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo i regulacja na rynku energetycznym" w dniu 23 maja 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

W drugim etapie Uczestnicy Konkursu przygotowują artykuł naukowy na jeden z tematów zaproponowanych przez Organizatora, a następnie przedstawiają go Jury składającemu się z członków Kapituły Konkursu oraz przedstawicieli kancelarii CMS.

Jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, dokona oceny uczestników, a następnie po zsumowaniu punktów z obu etapów, wyłoni zwycięzcę.

Uczestnicy mają prawo uszczegółowienia tematu poprzez ograniczenie zakresu do zagadnienia/zagadnień mieszczących się w ramach wybranego tematu.