OKN „Granice ingerencji w intymność człowieka. PRAWO. FILOZOFIA. MEDYCYNA”

OKN  „Granice ingerencji w intymność człowieka. PRAWO. FILOZOFIA. MEDYCYNA”

29-30.11.2017

Sala Rady Wydziału Prawa i Administracji UŁ.
ul. Doktora Stefana Kopcińskiego 8/12, 90-033 Łódź

Studenckie Koło Naukowe Teorii, Filozofii i Socjologii Prawa we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Prawa Karnego, Studenckim Kołem Naukowym Kryminalistyków oraz Studenckim Kołem Naukowym Historii Prawa ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Granice ingerencji w intymność człowieka. PRAWO. FILOZOFIA. MEDYCYNA”.

Celem konferencji jest przybliżenie problematyki związanej z rozdziałem XXV kodeksu karnego w szerszym niż tylko prawo kontekście. Dlatego też do wzięcia udziału w konferencji zachęcamy nie tylko prawników, ale także między innymi filozofów, lekarzy, socjologów, psychologów i historyków, którzy chcieliby przedstawić refleksję na temat przestępstw seksualnych z innej niż prawo perspektywy.

Naszą intencją jest, aby konferencja miała charakter interdyscyplinarny, toteż do współpracy zaprosiliśmy m. in. koła działające w Instytucie Filozofii oraz na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Dlatego też wspólnie zagwarantowaliśmy udział w konferencji: byłego Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego – dr. n. społecznych Błażeja Kmieciaka, prof. Moniki Płatek z Uniwersytetu Warszawskiego, dr. Tomasza W. Michałowskiego z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego, SSO w Łodzi – dr. Michała Błońskiego, prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, organizacji pozarządowych działających na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwami na tle seksualnym takich jak Fundacja „Nie lękajcie się”, „Słonie na balkonie” oraz „SPUNK”, a wśród nich dyrektorkę łódzkiego oddziału Centrum Praw Kobiet - dr Annę Głogowską-Balcerzak. Po konferencji mamy zamiar wydać publikację złożoną z artykułów autorstwa naszych prelegentów w Acta Universitatis Lodziensis. Folia Iuridica.

Proponowane zagadnienia to między innymi:

Organizacje pozarządowe i praktyka przeciwdziałania przestępczości seksualnej.
Obowiązujące normy prawa a skuteczność w ściganiu przestępstw seksualnych.
Wolność seksualna w perspektywie prawa krajowego i międzynarodowego.
Jak traktować sprawców czynów pedofilskich i kazirodczych?
Problem resocjalizacji sprawców przestępstw seksualnych.

Konferencja odbędzie się w dniach 29 i 30 listopada 2017 roku w Sali Rady Wydziału na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego mieszczącego się przy ul Kopcińskiego 8/12 w Łodzi.

Abstrakty wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać na adres skntfsp@wpia.uni.lodz.pl do dnia 7 listopada. Długość abstraktu to maksymalnie 1 strona A4, zaś planowana długość wystąpienia to 15-20 minut.

Nie przewidujemy opłat konferencyjnych.