30.04.2019 Dla studentów

XI podsumowanie wyników egzaminów na aplikacje prawnicze

Po raz jedenasty Ministerstwo Sprawiedliwości podsumowało wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze

Miło nam poinformować, że po analizie wyników egzaminów wstępnych w 2018 roku, udało nam się ponownie zająć drugie miejsce pod względem zdawalności na aplikacje korporacyjnez uwzględnieniem 4 miejsca zdawalności absolwentów kończących studia w 2018 r. (w tym pierwszą pozycję w rankingu zdawalności na aplikację adwokacką oraz drugie na aplikację radcowską).

Jednocześnie absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego zajęli 2 miejsce pod względem zdawalności do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (z uwzględnieniem 5 pozycji pod względem uzyskanych punktów po I i II etapie) poprawiając tym zeszłoroczny wynik (w 2017 roku w zestawieniu zdawalności absolwenci UŁ zajęli 3 pozycję).

Kolejnym awansem w rankingu jest zestawienie odsetka uzyskanych punktów z części testowej - w 2018 roku wyniki osiągnięte przez absolwentów WPiA pozwolił uplasować się UŁ na 2 pozycji. Dodatkowo Uniwersytet Łódzki znalazł się na 1 pozycji pod względem procenta zakwalifikowanych do drugiego etapu, w odniesieniu do liczby przystępujących do egzaminu z danej uczelni, a także 8 miejsce pod względem odsetka punktów uzyskanych za rozwiązanie pracy pisemnej (wzrost względem ubiegłego roku z 40,2% na 44%)

Jest to sukces nas wszystkich: oczywiście na pierwszym miejscu absolwentów, którzy przez cały czas trwania studiów walczyli o jak najlepsze wyniki, ale także wykładowców, którzy od lat dokładają wszelkich starań, by poziom nauczania na naszej uczelni zapewniał jak najlepszy start przyszłym prawnikom.

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!