III Forum Partnerów Wydziału Prawa i Administracji UŁ

W dniu 22 marca 2024 r. odbyło się III Forum Partnerów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Podczas spotkania władze Wydziału, na czele z Dziekan dr hab. Moniką Bogucką-Felczak, prof. UŁ, Prodziekan dr hab. Joanną Połatyńską, prof. UŁ i Pełnomocnikiem Dziekana WPiA UŁ ds. współpracy z otoczeniem dr. Rafałem Budziszem, omówiły wraz z uczestnikami Forum dotychczasowe działania oraz plany na kolejny okres.

Najważniejsze poruszone tematy to program studiów "Prawo Podatkowe i Rachunkowość", kwestie dotyczące letnich praktyk studenckich oraz możliwość promocji działań inicjowanych przez Partnerów.

• Program studiów "Prawo Podatkowe i Rachunkowość".

Partnerzy Forum zwrócili uwagę na potrzebę większego nacisku na praktyczne aspekty programu, m.in. zagadnienia związane z funkcjonowaniem Krajowej Administracji Skarbowej, egzekucją administracyjną, podatkami VAT i akcyzą.
Podkreślono znaczenie etyki zawodowej i kultury słowa. Zaproponowano wprowadzenie przedmiotów z zakresu umiejętności cyfrowych i radzenia sobie ze sztuczną inteligencją.

• Współpraca i wymiana informacji.

Zarysowano ramy przyszłej współpracy w zakresie działań promujących wydarzenia organizowane przez Partnerów i rozpoczęto plany dążące do wypracowania wspólnych kanałów komunikacji.

• Praktyki studenckie.

Partnerzy zostali zaproszeni do współpracy w zakresie organizacji praktyk studenckich. Poproszono o sprecyzowanie wymagań i czynności, które będą wykonywane przez studentów na praktykach. Szczegóły przedstawimy już niebawem.

Zachęcamy wszystkie instytucje zainteresowane udziałem w Forum do kontaktu z Centrum Wiedzy Eksperckiej WPiA UŁ.

Treść i fot. Daniel Maliński (WPiA UŁ)