Prerogatywy władzy – zapomniane pojęcie języka prawniczego czy figura retoryczna?

Miejsce konferencji: Kopcińskiego 8/12, 90-232 Łódź

W dniu 19 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji UŁ odbędzie się konferencja naukowa poświęcona niezwykle aktualnemu tematowi – prerogatywom władzy w demokratycznym państwie prawnym.

W konferencji wezmą udział uznane autorytety prawnicze, w tym profesorowie Uniwersytetu Ludwika Maksymiliana w Monachium.
Konferencja będzie składała się z dwóch części. Części I obejmującej referaty prof. Zbigniewa Kmieciaka, prof. Mirosława Wyrzykowskiego, prof. Jensa Kerstena i Richarda Giesena oraz części II, który będzie stanowił panel dyskusyjny z udziałem referentów z części I i prof. Ewy Łętowskiej, prof. Piotra Tulei, prof. Włodzimierza Wróbla, prof. Jerzy Zajdło i prof. Stanisława Biernata (jako moderatora dyskusji) – cz. II; zdalny udział w tej części konferencji zapowiedział także prof. L. Garlicki. Konferencja zostanie przeprowadzona w formie stacjonarnej i zdalnej.

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak osoby zainteresowane uczestnictwem obowiązane są dokonać rejestracji drogą elektroniczną.
LINK DO REJESTRACJI
Ze względów organizacyjnych rejestracja na konferencję w formie stacjonarnej musi nastąpić najpóźniej 7 kwietnia 2024 r., natomiast rejestracja w formie zdalnej zostanie zamknięta o godz. 10:00 w dniu konferencji.

Organizatorem konferencji jest Zakład Komparatystyki Postępowania Administracyjnego w Instytucie Badań Prawnoporównawczych i Interdyscyplinarnych WPiA UŁ.

Konferencja objęta jest patronatami honorowymi:

• Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk
  • Prezydent Miasta Łodzi - Hanny Zdanowskiej.

Partnerami konferencji są:

Szczegóły konferencji