Nabór do programu VIP (Virtual International Programme) w Justus Liebig University Giessen w Niemczech

W ramach oferty studenci WPiA UŁ mogą bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach online realizowanych na JLU równolegle studiując stacjonarnie w Polsce. W ofercie znajdują się między innymi kursy w zakresie prawa w języku angielskim oraz hiszpańskim, a także kurs języka niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania.

NABÓR 2024/25

Zachęcamy do skorzystania z programu VIP (Virtual International Programme) w Justus Liebig University Giessen w Niemczech.  

VIP to stała oferta JLU skierowana do studentów zainteresowanych udziałem w wymianie wirtualnej (virtual exchange) uzupełniającej studia w kraju ojczystym. W ramach oferty studenci WPiA UŁ mogą bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach online realizowanych na JLU równolegle studiując stacjonarnie w Polsce. Wcześniejsze oficjalne nominacje nie są wymagane. Studenci mogą aplikować online.

 • Studenci mają swobodę wyboru kursów spośród szerokiej oferty kursów online, oferowanych na wszystkich 11 wydziałach JLU, zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim.
 • Łącznie dostępnych jest 58 kursów online prowadzonych m.in. w języku angielskim, hiszpańskim i niemieckiem, zapewniających różnorodne doświadczenie akademickie.
 • Oferowany jest ekskluzywny dostęp do pięciu kursów języka niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania, od początkującego do zaawansowanego (od A0 do B2+).
 • Uczestnicy otrzymają oficjalny Transkrypt, dokumentujący zdobyte na JLU punkty.
 • Program VIP jest oferowany studentom Uniwersytetu Łódzkiego bez żadnych opłat.

W ofercie znajdują się m.in.Kursy z zakresu prawa/interdyscyplinarne:

 • Migración, Derechos humanos y desigualdades sociales (Spanish)
 • Feminisms and Peacebuilding in the Global South (English)
 • Navigating Italian Private Law: A General Introduction (English)
 • From Origins to Outcomes: Understanding Climate Litigation (English)
 • Sachenrecht (German)
 • Sustainable Development: Recent Challenges in a Global Perspective (English)

German Language Course A0-B2+. Kurs może zostać zaliczony jako nieodpłatne rozszerzenie programu studiów z wpisaniem do suplementu.

Moduły VIP adresowane są zarówno do studentów studiów I i II stopnia i zaliczają (na danym roku lub awansem) następujące przedmioty:

•             Dla studentów Prawa:
Moduł wybieralny IV/V rok (4 ECTS)

•             Dla studentów Administracji:
I stopnia: Moduł wybieralny II rok (4 ECTS)
II stopnia: Moduł wybieralny II rok (4 ECTS)

Przedmiot bez egzaminu i/lub kurs językowy mogą zostać zaliczone jako nieodpłatne rozszerzenie programu studiów z wpisaniem do suplementu. Możliwość zaliczenia modułu specjalizacji awansem we wcześniejszych latach studiów (po uzgodnieniu z Koordynatorem ECTS).

Termin zgłoszeń do programu VIP do: 31 lipca 2024 roku za pośrednictwem formularzaRejestracja wymaga wcześniej utworzenia i zaakceptowania LA (Virtual Learning Agreement do pobrania poniżej) u dr Anny Czaplińskiej, Wydziałowego Koordynatora ECTS.

Sesja Q&A online dla kandydatów: 23 lipca 2024 r. o godz. 14:00 (CET) i 25 lipca o godz. 9:00 (CET) na platformie ZOOM.

Szczegóły:
w załącznikach
na stronie organizatora
pod mailem: VIP@admin.uni-giessen.de
tel:+49 641 99-12 166