Nabór do programu VIP (Virtual International Programme) w Justus Liebig University Giessen w Niemczech

W ramach oferty studenci WPiA UŁ mogą bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach online realizowanych na JLU równolegle studiując stacjonarnie w Polsce. W ofercie znajdują się między innymi kursy w zakresie prawa w języku angielskim oraz hiszpańskim, a także kurs języka niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania.

STUDENCIE – ZOSTAŃ VIP-EM!

NABÓR 2024

Zachęcamy do skorzystania z programu VIP (Virtual International Programme) w Justus Liebig University Giessen w Niemczech.

VIP to stała oferta JLU skierowana do studentów zainteresowanych udziałem w wymianie wirtualnej (virtual exchange) uzupełniającej studia w kraju ojczystym. W ramach oferty studenci WPiA UŁ mogą bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach online realizowanych na JLU równolegle studiując stacjonarnie w Polsce. Wcześniejsze oficjalne nominacje nie są wymagane. Studenci mogą aplikować online.

• Studenci mają swobodę wyboru 1-6 kursów spośród szerokiej oferty kursów online, oferowanych na wszystkich 11 wydziałach JLU, zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim.
  • Łącznie dostępnych jest 45 kursów online, zapewniających różnorodne doświadczenie akademickie.
  • Oferowany jest ekskluzywny dostęp do pięciu kursów języka niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania, od początkującego do zaawansowanego (od A0 do B2+).
  • Uczestnicy otrzymają oficjalny Transkrypt, dokumentujący zdobyte na JLU punkty.
  • Program VIP jest oferowany studentom Uniwersytetu Łódzkiego bez żadnych opłat.

W ofercie znajdują się m.in.Kursy z zakresu prawa/interdyscyplinarne:

• "Peace and Conflict studies” (poziom: lic/mgr, 6ECTS/ 3 ECTS bez egzaminu, poniedziałek, 14:00-16:00, 15.04-15.07.24)
  • "Nuevas formas de justicia transicional: crímenes de guerra y justicia restauarativa" (poziom: lic/mgr, 5-6ECTS/ 3 ECTS bez egzaminu, piątki, 14:00-16:00, 15.04-10.05.24, j. hiszpański)
  • "Justicia Transicional, Memoria y Reparaciones simbólicas” (poziom: lic/mgr, 6ECTS/ 3 ECTS bez egzaminu, wtorek, 16:00-18:00, 16.04-16.07.24, j. hiszpański)
  • Coloquio Internacional CAPAZ: Justicia transicional y Construcción de Paz” (poziom: mgr, 6ECTS/ 3 ECTS bez egzaminu, piątek, 16:00-19:00, 16.04-16.07.24, j. hiszpański)
  •  "Peacebuilding and Human Rights” (poziom: lic/mgr, 5 ECTS/ 3 ECTS bez egzaminu, poniedziałki 12:00 to 14:00, 15.04-19.07.24)

German Language Course A0-B2+ (poziom: lic/mgr, 0 ECTS, 15.04-19.07.24). Kurs może zostać zaliczony jako nieodpłatne rozszerzenie programu studiów z wpisaniem do suplementu.

Moduły VIP adresowane są zarówno do studentów studiów I i II stopnia i zaliczają (na danym roku lub awansem) następujące przedmioty:

•             Dla studentów Prawa:
Moduł wybieralny IV/V rok (4 ECTS)

•             Dla studentów Administracji:
I stopnia: Moduł wybieralny II rok (4 ECTS)
II stopnia: Moduł specjalizacji I rok (4 ECTS) lub Moduł wybieralny II rok (4 ECTS)

Przedmiot bez egzaminu (3 ECTS) może zostać zaliczony jako nieodpłatne rozszerzenie programu studiów z wpisaniem do suplementu lub na prawie jako „Modułu specjalizacji” IV/V rok (3 ECTS). Możliwość zaliczenia modułu specjalizacji awansem we wcześniejszych latach studiów (po uzgodnieniu z Koordynatorem ECTS).

Po zarejestrowaniu się na zajęcia online prosimy uzupełnić Virtual Learning Agreement (szablon do pobrania), który następnie należy zatwierdzić u dr Anny Czaplińskiej, Wydziałowego Koordynatora ECTS.

Termin zgłoszeń od programu VIP do: 29 lutego 2024 roku za pośrednictwem formularza.

Sesja Q&A online dla kandydatów: 20 lutego 2024 r. o godz. 14:00 (CET) i 22 lutego o godz. 9:00 (CET).

Szczegóły:
w załącznikach