PROFIL PRACOWNIKA: Magdalena Paluszkiewicz

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

CZYM SIĘ ZAJMUJĘ


Popularyzowanie

wśród pracowników WPiA wiedzy na temat zasad

wdrażania koncepcji dostępności w środowisku akademickim i w pracy

akademickiej; propagowanie informacji na temat szkoleń z zakresu dostępności;

wspieranie projektowania i wdrażania na WPiA inwestycji i podejmowania działań

organizatorskich służących zapewnianiu dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej osobom ze szczególnymi potrzebami.

Współpraca przy tworzeniu i monitorowanie wdrażania wydziałowej polityki zrównoważonego rozwoju; podejmowanie działań zmierzających do zwiększenia świadomości i wiedzy na temat celów zrównoważonego rozwoju wśród członków wspólnoty wydziałowej; współpraca z odpowiednimi uczelnianymi i wydziałowymi jednostkami organizacyjnymi wydziału we wdrażaniu celów zrównoważonego rozwoju na WPiA

.



Obowiązki badawcze obejmują w szczególności: prowadzenie i uczestnictwo w badaniach naukowych oraz pracach rozwojowych. Rozpowszechnianie wyników badań naukowych przez ich publikacje. Aktywne uczestnictwo w konferencjach i seminariach naukowych. Kształcenie kadry naukowej i opieka nad jej rozwojem. Doskonalenie własnych kwalifikacji zawodowych.

Obowiązki dydaktyczne obejmują w szczególności: prowadzenie zajęć dydaktycznych i opracowywanie materiałów dydaktycznych. Przeprowadzanie egzaminów i zaliczeń, w tym dyplomowych. Prowadzenie i recenzowanie prac dyplomowych.

Obowiązki organizacyjne obejmują w szczególności: pracę w organach kolegialnych Uczelni oraz w wydziałowych, senackich i rektorskich komisjach, pełnienie funkcji powierzonych przez przełożonych w tym: roli opiekuna roku. Organizowanie konferencji, seminariów i innych form aktywności akademickiej. Wspieranie działania Polskiej Sieci Naukowej Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego COOPERANTE.

BIOGRAM

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Stopień doktora nauk prawnych otrzymała w 2010 r. – rozprawa doktorska pt. „Zatrudnienie tymczasowe w polskim prawie pracy – konstrukcja i charakter prawny”. Stopień doktora habilitowanego nauk prawnych otrzymała w 2020 r. – rozprawa habilitacyjna pt. „Wolność pracy osób z niepełnosprawnościami jako wartość prawnie chroniona”.

ORCID: 0000-0002-7454-927X

Członkini wydziałowego zespołu ds. dostępności.

Pełnomocniczka Dziekana WPiA ds. dostępności i zrównoważonego rozwoju w kadencji 2024-2028.

W latach 2020-2024 i 2024-2028 przewodnicząca Komisji Rektorskiej UŁ ds. Regulaminu studiów.

Członkini Rady Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UŁ na lata 2024-2028.

W okresie 10.2018 - 09.2022 opiekunka Studentów I roku na kierunku Polityka społeczna.

Członkini Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego oraz Polskiej Sieci Naukowej Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego COOPERANTE

ZAINTERESOWANIA

Autorka różnorodnych publikacji naukowych z zakresu prawa pracy, w tym książek, komentarzy, artykułów i glos. Jej zainteresowania naukowe obejmują w szczególności problematykę zatrudniania i rehabilitacji zawodowej oraz społecznej osób z niepełnosprawnościami, prawnych środków przeciwdziałania bezrobociu, zabezpieczenia społecznego ryzyk socjalnych, a także zatrudnienia tymczasowego i innych nietypowych form zatrudnienia. Uczestnik i główny wykonawca w naukowych projektach badawczych.

OSIĄGNIECIA

Za pracę magisterską pt. „Agencja pracy tymczasowej jako podmiot zatrudniający” nagrodzona w VIII edycji Konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie, organizowanym przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie.

Nagradzana nagrodami Rektora UŁ za wybitne i twórcze osiągnięcia naukowo-badawcze w latach 2012, 2016, 2019, 2021 i 2024, a także za działalność organizacyjną w latach 2023 i 2024.

KONTAKT I DYŻURY

e-mail: dostepnosc@wpia.uni.lodz.pl

Kopcińskiego 8/12 pokój: 3.71 90-232 Łódź

tel: 42-635-46-98

e-mail: mpaluszkiewicz@wpia.uni.lodz.pl

Kopcińskiego 8/12 pokój: 3.71 90-232 Łódź