Nagranie ze spotkania z d.h.c. Dieterem Schenkiem i prof. Witoldem Kuleszą

Arthur Greiser to przykład modelowego funkcjonariusza partii narodowosocjalistycznej. Dr h.c. UŁ Dieter Schenk oraz prof. dr hab. Witold Kulesza w swojej książce szczegółowo omawiają etapy kariery zbrodniarza oraz kształtowanie się jego osobowości. Przedstawiają prekursorski proces, dowody zbrodni oraz złożone zagadnienia historyczne i prawne.

W listopadzie 2023 r. na naszym wydziale odbyło się spotkanie promujące książkę "Arthur Greiser. Biografia i proces namiestnika III Rzeszy w Kraju Warty" autorstwa d.h.c. Dietera Schenka i prof. dr. hab. Witolda Kuleszy wydaną przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Na kanale YouTube Wydawnictwa UŁ zostało opublikowane nagranie ze spotkania z d.h.c. Schenkiem i prof. Kuleszą.

Książka jest do nabycia na stronie wydawnictwa.