Szczur Wiechetek osądzony!

Tuż przed świętami na naszym wydziale odbyła się niezwykle emocjonująca rozprawa Szczura Wiechetka, którą przeprowadzili uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 172 w Łodzi! ‍

Był oskarżyciel, obrońca, sędzia, zeznania świadków... i oczywiście Szczur Wiechetek!

Rozprawa odbyła Sali Sądowej pod okiem dr Dominiki Łukawskiej-Białogłowskiej w ramach zajęć "Co w prawie piszczy?", a następnie mali uczestnicy poznali tajniki życia studenckiego eksplorując Aulę Czerwoną. Realizowany przez dr Ewę Urbaniak i dr Dominikę Łukawską-Białogłowską projekt "Co w prawie piszczy?" ma na celu przybliżenie uczniom szkół podstawowych i średnich zagadnień związanych z prawem i obywatelstwem. Podczas warsztatów prowadzonych przez autorki projektu dzieci poznają podstawowe instytucje i procedury prawne, a także uczą się radzić sobie z problemami prawnymi w codziennym życiu.

W trakcie spotkania życie prawników przybliżyła uczniom Pani Prodziekan, dr hab. Aneta Kaźmierska-Patrzyczna, prof. UŁ.

Warsztaty prowadzone są w innowacyjny sposób - wykorzystują interaktywne metody, dyskusję i analizę kazusów z życia codziennego. Naukowczynie z Katedry Prawa Finansowego UŁ nawiązują do treści lektur szkolnych, a także do wybranych postaci i wydarzeń historycznych. Dzięki temu uczniowie mogą zobaczyć, jak prawo funkcjonuje w praktyce i jak wpływa na nasze życie.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach prowadzonych przez dr Ewę Urbaniak i dr Dominikę Łukawską-Białogłowską prosimy przesyłać na maile:

• dlukawska@wpia.uni.lodz.pl
  • eurbaniak@wpia.uni.lodz.pl