WPiA UŁ otwiera drzwi przed przyszłymi studentami!

Na początku marca Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego zorganizował Dzień Otwarty, mający na celu przybliżenie kandydatom oferty edukacyjnej oraz specyfiki studiów prawniczych i administracyjnych. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, gromadząc grupę blisko 300 uczniów szkół średnich z Łodzi i okolic.

spotkanie na auli podczas dnia otwartego

Pierwsza część spotkania odbyła się w Auli Czerwonej, gdzie po oficjalnym powitaniu przez Pana Prodziekana ds. studiów stacjonarnych i wieczorowych (kierunek prawo), dr. Pawła Dańczaka, studenci Kamila Król i Michał Bartyzel podzielili się swoimi doświadczeniami i motywami wyboru studiów na WPiA UŁ. Następnie Pan Prodziekan wraz Panią Prodziekan ds. studiów stacjonarnych i niestacjonarnych dr hab. Anetą Kaźmierską-Patrzyczną, prof. UŁ przedstawili szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji i wymagań stawianych kandydatom.

Kolejny prelegent, czyli dr hab. Michał Krakowiak, prof. UŁ, przybliżył specyfikę pracy prawnika i sędziego opowiadając o swoich najtrudniejszych sprawach. Dr Joanna Mikołajczyk wraz z Kamilą i Michałem omówili działalność programu "Znam Swoje Prawa", „Kliniki Prawa” oraz programu "Zdolny Uczeń / Świetny Student". Uczestnicy spotkania mieli również okazję dowiedzieć się więcej o możliwościach wyjazdów zagranicznych w ramach programu Erasmus+ z relacji Małgorzaty Krzemińskiej i Jana Sobieraja.

Po krótkiej przerwie druga część Dnia Otwartego odbyła się na parterze budynku WPiA UŁ, gdzie studenci zrzeszeni w kołach naukowych zaprezentowali swoją działalność w formule AMA (Ask Me Anything). Zainteresowani kandydaci mogli swobodnie zadawać pytania i uzyskać odpowiedzi na temat różnych aspektów życia studenckiego na WPiA.

Dla chętnych uczniów odbyło się oprowadzanie po budynku WPiA UŁ pod hasłem "Tajemnice Paragrafu", podczas którego uczestnicy mieli okazję poznać zakamarki Wydziału i jego bogatą historię.

Organizatorzy Dnia Otwartego dziękują wszystkim uczestnikom za udział i zapraszają do zapoznania się z ofertą edukacyjną WPiA UŁ!

Więcej informacji nt. oferty edukacyjnej WPiA UŁ dostępnych jest na stronie internetowej w Strefie Kandydata.