Zjawiska niepożądane w zatrudnieniu z perspektywy prawa pracy – seminarium naukowe

Miejsce wydarzenia: Kopcińskiego 8/12, 90-232 Łódź
Czas: 27 lutego 2024 (wtorek) 18:00 - 20:00

Koło Naukowe Prawa Pracy zaprasza na seminarium naukowe poświęcone studenckiej monografii pt. Zjawiska niepożądane w zatrudnieniu z perspektywy prawa pracy – wybrane zagadnienia, która ukazała się pod redakcją dr hab. Magdaleny Paluszkiewicz, prof. UŁ i dr Ewy Staszewskiej-Kozłowskiej.

Seminarium odbędzie się 27 lutego 2024 r. o godzinie 18.00 w Sali Rady WPiA UŁ.

Monografia Zjawiska niepożądane w zatrudnieniu z perspektywy prawa pracy – wybrane zagadnienia została przygotowana przez studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego – członków Studenckiego Koła Naukowego Prawa Pracy działającego przy Katedrze Prawa Pracy UŁ. Publikacja zawiera zbiór opracowań dotyczących niepożądanych zjawisk w środowisku pracy, w ramach których

Autorzy poddają analizie rozwiązania prawne dotyczące m.in. mobbingu czy dyskryminacji, zwracając przy tym uwagę na ich niedoskonałość oraz formułując postulaty de lege ferenda. Rozważania osadzone są nie tylko na gruncie polskiego prawa pracy, ale uwzględniają także dokumenty międzynarodowe – w tym zwłaszcza Konwencję nr 190 Międzynarodowej Organizacji Pracy z 2019 r. dotyczącą eliminacji przemocy i molestowania w świecie pracy, wokół której toczą się w ostatnim czasie ożywione dyskusje naukowe.

Nie umknęło uwadze autorów również zagrożenie pojawienia się nowych niepożądanych zjawisk w zatrudnieniu, mogących być konsekwencją m.in. rozwoju nowoczesnych technologii. Przygotowanie opracowania przez najmłodszych badaczy prawa pracy, pozwala na nieco inną perspektywę postrzegania przedmiotowej problematyki, co może ożywić dyskurs naukowy w tym obszarze.

Publikacja jest do nabycia na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego.

Miejsce wydarzenia: Kopcińskiego 8/12, 90-232 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 27 lutego 2024 (wtorek) 18:00 - 20:00